Szefowa Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach i kandydatka PSL...

  Szefowa Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach i kandydatka PSL do Senatu zatrzymana przez CBA!

  pawie, mat, s

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Szefowa Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach i kandydatka PSL do Senatu zatrzymana przez CBA!
  Małgorzata S., kandydatka do Senatu z Polskiego Stronnictwa Ludowego została zatrzymana w poniedziałek rano przez Centralne Biuro Antykorupcyjne! Do zatrzymania doszło w miejscu jej pracy - Małgorzata S. jest szefem Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach.
  Szefowa Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach i kandydatka PSL do Senatu zatrzymana przez CBA!
  Zatrzymanie dotyczy większej afery do jakiej miało dochodzić w Powiatowym Urzędzie Pracy. Oprócz Małgorzaty S. agenci CBA zatrzymali jeszcze dwie osoby - to przedsiębiorcy, prowadzący swoją działalność między innymi na terenie gmin Bieliny i Nowa Słupia.  CZYTAJ TEŻ: Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, komentuje sprawę kandydatki PSL do Senatu zatrzymanej przez CBA

  Rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński potwierdził w poniedziałek, że doszło do zatrzymania w Kielcach 55-letniej Małgorzaty S.

  CZYTAJ TAKŻE:

  Po zatrzymaniu czołowej działaczki partii i kandydatki do Senatu. Jest natychmiastowa reakcja PSL


  Małgorzata S. jest dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach a także radną sejmiku województwa świętokrzyskiego wybraną z listy PSL.

  ZOBACZ też:
  CBA zatrzymało na gorącym uczynku kandydatkę PSL do Senatu


  (dostawca: TVN24/x-news)

  Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński potwierdzając zatrzymanie kobiety powiedział, że czynności są realizowane w trybie "niecierpiącym zwłoki". To oznacza, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kobietę na gorącym uczynku.

  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że stało się to podczas próby wręczenia łapówki.

  Oprócz Małgorzaty S. zatrzymano w poniedziałek jeszcze dwie osoby, to przedsiębiorcy, którzy mieli wręczać łapówkę. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pani dyrektor miała od nich wziąć kilka tysięcy złotych. Przedsiębiorcy prowadzą swoją działalność między innymi w gminach Bieliny i Nowa Słupia.

  W siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy przy ulicy Kolberga w Kielcach od rana pracują funkcjonariusze CBA przeszukując dokumenty urzędu. Poniedziałkowe zatrzymania związane są z podejrzeniem, że w urzędzie od dłuższego czasu dochodziło do wręczania łapówek w zamian za załatwienie różnych spraw, głównie z pracodawcami, z którymi współpracował urząd.

  CZYTAJ TAKŻE:

  Afera korupcyjna z działaczką PSL. Komentują politycy innych partii


  Funkcjonariusze CBA przyjechali też do Starostwa Powiatowego przy ulicy Kolberga w Kielcach, zabezpieczali tu dokumenty. Powiatowy Urząd Pracy to jednostka podległa Starostwu Powiatowemu w Kielcach.

  Co dalej z Małgorzatą S.? Zapytaliśmy o to Jacka Dobrzyńskiego, rzecznika CBA. - To działanie własne CBA na tym etapie bez udziału prokuratury. Pewnie przyjdzie moment, że przekażemy sprawę do prokuratury. Stanie się to prawdopodobnie jutro - powiedział.

  Gdzie zatem aktualnie jest Małgorzata S.? - Z nami i tak będzie przynajmniej do jutra. O dalszym losie zatrzymanych osób zadecyduje prokuratura - dodaje Jacek Dobrzyński.


  ZOBACZ TEŻ: Spółki na Cyprze i fabryki energetyczne w Bułgarii. Znany adwokat Marcin D. usłyszy zarzuty

  TVN24/x-news

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z KIELC


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (298)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (298) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone