Sześć medali zawodników Industrii Kielce na mistrzostwach świata! Francuzi wracają do Kielc ze srebrem, a Hiszpanie z brązem

Dorota Kułaga
Nicolas Tournat (z lewej) z reprezentacją Francji wywalczył tytuł wicemistrza świata Wojciech Słomka
Sześć medali zdobyli zawodnicy Industrii Kielce na Mistrzostwach Świata 2023, które odbywały się w Polsce i Szwecji. Reprezentacja Francji z Nicolasem Tournatem, Nedimem Remili oraz Dylanem Nahi wywalczyła srebro, a po brązowy medal sięgnęła Hiszpania, w której grali Alex i Dani Dujszebajew oraz Miguel Sanchez-Migallon.

Zawodnicy Industrii Kielce z sześcioma medalami mistrzostw świata!

W finale Dania wygrała z Francją 34:29. Skandynawowie zostali pierwszą drużyną w historii, która złoty medal mistrzostw świata zdobyła trzeci raz z rzędu (2019, 2021, 2023). Dziesięć bramek rzucili Duńczykom gracze Industria Kielce - sześć Nedim Remili, trzy Nicolas Tournat, a jedną Dylan Nahi.

Z medalami wrócą do Kielc również Hiszpanie, grający w Industrii - Alex i Dani Dujszebajew oraz Miguel Sanchez-Migallon. W meczu o brąz ich reprezentacja pokonała Szwecję 39:36, a liderem drużyny był Alex Dujszebajew, autor siedmiu bramek i pięć asyst.

W meczu o 5. miejsce klasę pokazał, będący na tych mistrzostwach w świetnej formie, Andreas Wolff. Bramkarz drużyny narodowej Niemiec zatrzymał aż osiemnaście rzutów Norwegów, notując średnią skuteczność na poziomie 43%.

Jak podaje portal kielcehandball.pl najlepszym strzelcem turnieju spośród zawodników Industria Kielce został Alex Dujszebajew. W dziewięciu meczach kapitan żółto-biało-niebieskich trafił 44 razy (6. wynik turnieju). Najczęściej asystował Nedim Remili (40 razy, 4. wynik turnieju). Trzecią lokatę wśród bramkarzy mistrzostw zajęli ex aequo Andreas Wolff i Mateusz Kornecki (37% udanych interwencji).