Sześć medali zdobyli karatecy z Niekłania Wielkiego na turnieju w Malanowie (ZDJĘCIA)

W Malanowie koło Turka odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin. Turniej ten zgromadził 230 zawodników z 25 ośrodków z całej Polski. Rozgrywane były konkurencje kata (formy) oraz kumite (walka).

Z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego wystartowała czwórka zawodników: Aleksandra Domagała, Julia Domagała, Szymon Zych oraz Wiktor Janus, którzy zdobyli 6 medali.
W kata na trzecim stopniu podium stanęli Aleksandra Domagała i Szymon Zych.
W kumite swoją kategorię wygrał Szymon Zych. Pozostała trójka Julia Domagała, Aleksandra Domagała i Wiktor Janus zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu. Klub ze Skarżyska zdobył 15 medali.

Przed zawodnikami prawdziwy maraton startów. Już w najbliższą sobotę 30 marca w Leżajsku odbędą się Mistrzostwa Makroregionu oraz turniej Bushi-Do w Starachowicach, następnie 6 kwietnia Międzynarodowy turniej w Kobierzycach oraz turniej Sendomiria w Sandomierzu. Z kolei 13 kwietnia w Kielcach Grand Prix Polski.