Szkoła Podstawowa Królewiec druga w turnieju Dziecięcej Piłki Ręcznej w Stadnickiej Woli (ZDJĘCIA)

Drużyna SP Królewiec.
W hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli odbył się powiatowy turniej „Szczypiorniak IV” w ramach programu Dziecięca Piłka Ręczna. Jest to III edycja Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej.

Realizują go wspólnie Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, który sfinansował zakup sprzętu sportowego dla szkół biorących udział w projekcie.
W turnieju w Stadnickiej Woli udział wzięło dziewięć szkół, a w całym województwie około osiemdziesięciu.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Następnie po dwie najlepsze ekipy z grup rozegrały mecze półfinałowe systemem „na krzyż”czyli 1A- 2B i 2A- 1B. Zwycięzcy półfinałów walczyli o I miejsce natomiast pokonani o miejsce III. Pozostałe drużyny zostały sklasyfikowane na miejscach w zależności od tego, które lokaty zajęły w grupie.

Najlepsza w rywalizacji okazała się drużyna reprezentująca szkołę podstawową w Stadnickiej Woli, która w finale pokonała SP Królewiec 12:7. W meczu o III miejsce Kłucko pokonało Fałków (11:6). Pozostałe miejsca zajęły:
5,6 – SP Rogów i SP Stąporków
7,8 – SP nr 1 Końskie i SP Radoszyce
9 – SP Kazanów

Zwycięzca turnieju zakwalifikował się bezpośrednio do turnieju finałowego, który odbędzie się 8 czerwca w Kielcach w Hali Legionów. Organizatorzy planują finał z udziałem 12 drużyn, a ponieważ jest siedem turniejów powiatowych, 5 zespołów będzie wybrana w drodze losowania z drużyn, które w turniejach zajęły 2 miejsce – pokonanych w meczach finałowych w turniejach powiatowych. Jest więc szansa, że w Hali Legionów zaprezentuje się także ekipa z Królewca.