Szkoła Sztuki znów działa w Ostrowcu. Bezpłatne zajęcia...

  Szkoła Sztuki znów działa w Ostrowcu. Bezpłatne zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży. Jak można się zapisać?

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Szkoła Sztuki znów działa w Ostrowcu. Bezpłatne zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży. Jak można się zapisać?

  ©archiwum

  Szkoła Sztuki, czyli kurs artystyczny dla młodzieży i zajęcia animacyjne dla dzieci, ponownie ruszają w Ostrowcu Świętokrzyskim. Będą się odbywać od połowy lutego do połowy października 2019 roku w Centrum Aktywności Obywatelskiej na ulicy Sienkiewicza.
  Szkoła Sztuki znów działa w Ostrowcu. Bezpłatne zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży. Jak można się zapisać?

  ©archiwum

  Organizatorem Szkoły Sztuki jest Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z Tej Bajki. Młodzież uczestnicząca w bezpłatnych zajęciach otrzymuje solidny kurs praktyczny nauki rysunku i malarstwa oraz teoretyczny z historii sztuki. Ddzieci uczestniczą w zajęciach animacyjnych pobudzających kreatywność.

  Zajęcia animacyjne dla dzieci

  Zajęcia kierowane do dzieci w wieku od 7-13 lat. Składają się na nie zabawy rozwijające wyobraźnię i ekspresję ale też służą usprawnianiu twórczego myślenia.
  Na zajęciach dzieci mają okazję rozwiązywać ciekawe zadania, wykorzystując i poszerzając swoją wiedzę i zainteresowania, bawić się w niekonwencjonalny sposób słowami i przedmiotami codziennego użytku, rozwijać ekspresję ruchową podczas ćwiczeń dramowych, tworzyć różnego rodzaju przedmioty, zabawki, instrumenty muzyczne, obrazki. Zajęcia nie odbywają się w czasie wakacji. Prowadzące Katarzyna Kozińska i Sylwia Sobaś.

  Nauka rysunki i malarstwa
  Warsztaty obejmować będą podstawy rysunku i malarstwa studyjnego oraz form przestrzennych, na przykładzie studium martwej natury i postaci. W trakcie ich trwania młodzież poznaje techniki rysunku węglem, ołówkiem oraz technikę pastelową i techniki malarskie - malarstwo olejne i akrylowe. Ponadto zapoznaje się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi rysunku, malarstwa i rzeźby: rysunek linearny, walorowy, kompozycja, skrót perspektywiczny, plama barwna, impast, transparentność, forma. Zajęcia obejmują także elementy technologii malarstwa (przygotowanie własnego podobrazia malarskiego). Zajęcia odbywają się także w czasie wakacji. Prowadzący Marcin Jedlikowski.

  Nauka historii sztuki
  Uczestnicy poznają najważniejsze dzieła sztuki ze wszystkich dziedzin – malarstwo, rzeźba, architektura – które tworzą kanon sztuki światowej od prehistorii po współczesność. Zapoznają się z charakterystyką poszczególnych epok artystycznych, uczą się opisywać dzieła sztuki. Na naukę historii sztuki składają się wykłady, ćwiczenia, pokazy slajdów i filmów. Zajęcia nie odbywają się w czasie wakacji. Prowadzący Wojtek Mazan.

  Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy, które przyjmowane są pod numerami telefonów: rysunek i malarstwo – 501 839 067, historia sztuki – 506 269 214, zajęcia animacyjne dla dzieci – 535 988 069.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?  Zobacz także: Flesz - co zabija Polaków?

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone