Szok! Polscy piłkarze ręczni zremisowali z Kosowem, jedną z najsłabszych drużyn w Europie!

Paweł KotwicaZaktualizowano
Dawid Łukasik
W meczu eliminacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, Kosowo zremisowało w Prisztinie z Polską.

Kosowo - Polska 23:23 (14:13)

Polska: Malcher (1-11 min i na jednego karnego, 0 obron), Morawski (11-60, 8 obron) – Krajewski 3 – Łangowski 4, Krieger 3 – Pilitowski, Potoczny 5 (4), Moryń – Przybylski, Szpera 1 – Moryto 3 (2) – Syprzak 3, Piechowski, Dawydzik 1.

[b]Karne. Kosowo: 2/2. Polska: 6/7 (Berisha obronił rzut Moryto).

Kary. Kosowo: 8 minut. Polska: 4 minuty.

Sędziowali: Andrej Smailagic, Sandro Smailagic (Szwecja).

Widzów: 1500.

Przebieg: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3 (‘11), 6:4, 7:4, 7:5, 8:5, 8:8 (‘19), 9:8, 9:9, 10:9, 10:10, 12:10, 12:11, 13:11, 13:12, 14:12, 14:13 – 16:13 (‘33), 16:15 (‘38), 17:15, 17:16 (‘40), 20:16(‘47), 20:17 (‘50), 21:17, 21:19, 22:19 (‘55), 22:21 (‘59), 23:21, 23:23.

Czarny dzień polskiego handballu. Naszą męska reprezentacja zremisowała z jedną z najsłabszych drużyn w Europie, zmarł Wojciech Nowiński, trener złotych medalistów młodzieżowych mistrzostw Europy z 2002 roku.

Zajmującym trzecie miejsce w grupie 1 eliminacji mistrzostw Europy Polacy zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach, z Kosowem i Izraelem, dawały praktycznie awans do mistrzostw Europy. Remis z Kosowem nie przekreśla planów zajęcia drugiego miejsca w grupie, bo Izrael przegrał 25:40 z Niemcami i aby wyprzedzić reprezentację Izraela, trzeba ją pokonać w niedzielę w Płocku.

Nasz zespół zagrał w środę mocno osłabiony, bez kilku kontuzjowanych zawodników, między innymi Michała Daszka, braci Gębalów, cały mecz na ławce przesiedział na ławce nie w pełni zdrowy Piotr Chrapkowski. W niczym to jednak nie usprawiedliwia dramatycznej gry zawodowców w konfrontacji z zespołem, którego większość stanowią kompletni amatorzy.

Pierwsza połowa meczu w Prisztinie była w wykonaniu Biało-Czerwonych dramatyczna, szczególnie w obronie. Mający zdecydowanie słabsze warunki fizyczne Kosowianie bez trudu penetrowali naszą defensywę i oddawali rzuty z szóstego metra, które w większości były skuteczne. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie gospodarze rzucili 14 bramek, o jedną więcej, niż przez 60 minut jesiennego meczu pomiędzy obiema drużynami w Ostrowcu Świętokrzyskim, wygranego przez nasz zespół 37:13.

Atak naszego zespołu wyglądał nie najgorzej, choć momentami miał spore problemy z grającymi niezwykle ambitnie i zdecydowanie bardziej ruchliwymi rywalami. W efekcie nasz team prowadził w tej części gry tylko raz, na początku meczu, a potem niemal cały czas przegrywał różnicą dwóch, trzech bramek. W 19 minucie Polacy doprowadzili do remisu 8:8, ale za moment było 12:10 dla Kosowa, które do przerwy sensacyjnie prowadziło.

Po przerwie zmieniło się tyle, że nasi zawodnicy minimalnie lepiej bronili, ale dużo gorzej grali w ataku i trudniej przychodziło im zdobywanie bramek. Między 40 a 50 minutą nie rzucili ani jednej i prowadzenie Kosowian wzrosło z jednej (17:16) do czterech bramek (20:16).

Pozytywny sygnał dał naszej drużynie Kamil Krieger, zawodnik grający w obronie, dwoma odważnymi atakami i golami doprowadzając w 54 minucie do wyniku 21:19. Również po jego golu dwie minuty przed końcem meczu było tylko 22:21 dla miejscowych. Wprawdzie minutę przed końcem Luigjl Quni zdobył gola na 23:21, ale Polacy na szczęście walczyli do końca. Szybko gola zdobył Antoni Łangowski, a osiem sekund przed końcem zmęczeni przeciwnicy zgubili piłkę. Po błyskawicznej kontrze piłkę na lewym skrzydle dostał Przemysław Krajewski i jego skuteczny rzut tuż przed końcową syreną uratował nas od totalnej kompromitacji.

W meczu zagrał jeden zawodnik PGE VIVE Kielce, Arkadiusz Moryto, który był jedynym prawoskrzydłowym naszego zespołu w tym meczu. Miał skuteczność 3/6 (w karnych 2/3), wypracował też karnego. Jedyni gracze zespołu trenera Patryka Rombla, którzy zagrali na przyzwoitym poziomie, to Kamil Syprzak i w końcówce Krieger.

W tabeli grupy 1 prowadzą Niemcy (10 pkt), przed Izraelem (4), Polską (3) i Kosowem (3).

Ostatni mecz Polska zagra w najbliższą niedzielę z Izraelem w Płocku, początek o godzinie 18.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA