"Szopki bożonarodzeniowe różnych kultur” - wystawa w Muzeum...

  "Szopki bożonarodzeniowe różnych kultur” - wystawa w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  "Szopki bożonarodzeniowe różnych kultur” to wystawa współorganizowana przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 grudnia o godzinie 10 w sali wystaw czasowych Zamku Królewskiego w Sandomierzu. Wstęp wolny.
  "Szopki bożonarodzeniowe różnych kultur” - wystawa w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

  ©plakat

  Ekspozycja składa się z 78 szopek, będących częścią okazałej kolekcji należącej do zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, będącej niegdyś własnością małżeństwa artystów Martina i Teresy Bickel ze szwajcarskiego Wildhaus.

  Szopki pochodzą z wielu krajów europejskich, afrykańskich, azjatyckich, z Ameryki Północnej i Południowej. Bogactwo i różnorodność użytych materiałów, motywów kompozycyjnych szopek, w tym przedstawień ludzi i zwierząt stanowi odzwierciedlenie tradycji kulturowych ich wytwórców, skupionych wokół historii i miejsca narodzin Jezusa Chrystusa.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo