Szpital w Sandomierzu będzie miał drugiego wicedyrektora. Jest dyskusja o wysokości pensji

Klaudia Tajs

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu będzie miał drugiego wicedyrektora, który będzie nadzorował sprawy techniczno - ekonomiczne. Powołanie drugiego zastępcy rodzi pytania o potrzebę i dodatkowe koszty dla lecznicy, dla której liczy się każda złotówka.

- Szpital zatrudnia ponad 1100 osób, to jeden z największych pracodawców w powiecie, dlatego dyrektor, doktor Marek Kos musi mieć wsparcie, bo szpital ma się rozwijać, a nie bazować na tym co jest, a nowe stanowisko nie będzie generowało dodatkowych kosztów - zapewnia sandomierski starosta Marcin Piwnik

Kiedy kilka miesięcy temu doktor Marek Kos przystępował do konkursu na dyrektora sandomierskiej lecznicy, zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany utworzy stanowisko drugiego wicedyrektora do spraw techniczno - ekonomicznych z nadzorem nad księgowością i inwestycjami oraz organizacją pracy wydziałów.

Zatrudnienie drugiego wicedyrektora stało się faktem, po tym, jak na ostatniej na ostatniej sesji rady powiatu radni przyjęli nowy statut szpitala. Na podstawie tego dokumentu dyrektor lecznicy doktor Marek Kos opracuje nowy schemat organizacyjny szpitala. Wiadomo już, że znikną pewne wydziały.

O potrzebie zatrudnienia drugiego zastępcy dyrektora szpitala, największego pracodawcy w powiecie (nie licząc spółki NSG, która działa na terenie dwóch powiatów) mówi starosta sandomierski, który przypomina, że szpital to ogromna instytucja z 24 oddziałami, 600 łóżkami, w której pracuje ponad 1100 osób. - Każde stanowisko pracy będzie analizowane czy jest potrzebne czy nie - zapowiada starosta Marcin Piwnik - To nie jest tak, że tworzy się stanowiska i rozbudowuje administrację. Te zmiany doprowadzą do tego, że pewne stanowiska przestaną istnieć. Całościowe zmiany mają doprowadzić do tego, że wydatki na administrację niemedyczną mają być mniejsze.

Starosta przytacza także wyniki zakończonego audytu w lecznicy, który przeanalizował między innymi gospodarkę finansową.
- Wyniki tego audytu pokazują, że potrzeba zatrudnienia drugiego zastępcy jest konieczna - dodał starosta Piwnik. - Pamiętamy zarzuty kierowane wobec poprzedniego dyrektora, mówiące o tym, że nie spotyka się z załogą, że nie rozwiązuje problemów, że nie ma czasu dla interesantów. Chcemy, aby szpital rozwijał się. Nie stał w miejscu. To stanowisko jest konieczne, aby dyrektor miał możliwość i czas na wyjazdy do Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach, do ministerstwa, na wszelkie spotkania z tytułu budowy nowego pawilonu psychiatrycznego. Aby mógł spotkać się z lekarzami i przyjąć ich do pracy.

Starosta Piwnik dodał, że zarząd powiatu otrzymał zapewnienie od dyrektora Marka Kosa, że kolejne stanowisko nie będzie generowało dodatkowych kosztów, bowiem nowy wicedyrektor przejmie obowiązki po pracowniku - specjaliście, który pod koniec lutego odchodzi na emeryturę.

Powołanie drugiego wicedyrektora wywołało dyskusję i pytania o pobory głównego dyrektora lecznicy. Pensja, zdaniem niektórych jest nieco wygórowana, bo wynosi ponad 25 tysięcy złotych brutto.

Tymczasem starosta Marcin Piwnik mówi, że sprawa pensji dyrektora szpitala jest wykorzystywana do celów... politycznych.
- Rozumiem, że najlepiej jest grać na ludzkich uczuciach i pieniądzach, ale dążymy do tego, żeby nasz szpital rozwijał się - dodał. - Aby tak się działo potrzebna jest dobra kadra zarządzająca i lekarze specjaliści, dla których dziś rynek pracy jest otwarty. Roczny budżet naszego szpitala wynosi 120 milionów złotych. Tymi pieniędzmi trzeba dobrze zarządzać. Mamy już deklarację, że szpital nie wykaże straty wyższej jak amortyzacja. Widzimy postępy.

Drugi zastępca dyrektora Specjalistycznego Szpitala Ducha Świętego w Sandomierzu zostanie powołany w połowie roku. Jego pobory ustali dyrektor lecznicy doktor Marek Kos. Pierwszym zastępcą dyrektora do spraw medycznych jest pani Beata Wiater.

Komentarze 42

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Dlaczego tylko jeden zastępca a conajmniej kilku dla sternika i tego od Zawichostu. I kadrową za donoszenie na zastępcę mianować !!!

A
Artur
6 lutego, 15:33, Gość:

A co z kadrową?

w Mazowszu ma śpiewać.....

G
Gość
7 lutego, 10:26, Pracownik:

Nowy director obalił stary układ. Niektórzy panowie wzieli się do roboty i skończyło się dla nich eldorado szpitalne. Brawo dla starosty za dobrą zmianę.

Pracowniku z PSL .W ostatnich latach szpital to domena PSL ...starostowie Sawa.Masternak i obecny chłoptyś. Obalił układ ...p.kos 25000zł, gł. spej.ds.budownictwa oczywiście PSL co tam kwalifikacje itd.. p.Kos za tą sumę zajmuje się w połowie ub.roku swą kampanią wyborczą a nie szpitalem...

P
Pracownik

Nowy director obalił stary układ. Niektórzy panowie wzieli się do roboty i skończyło się dla nich eldorado szpitalne. Brawo dla starosty za dobrą zmianę.

G
Gość

Miał ograniczać a zatrudnia PSL hipokryta, a gdzie rada jeszcze go nieodwołała maruszak śpi, mączka drzemié, nagóeny emeryturę w radzie i zarządzie.... Cały koloryt

G
Gość
6 lutego, 19:56, Gość:

A te 2 nowe panie z administracji, to też z PSL?

Ciekawe które to...🤔

G
Gość

A te 2 nowe panie z administracji, to też z PSL?

G
Gość
6 lutego, 17:11, Gość:

A Pani miss Aneta to administracja medyczna czy niemedyczna?

6 lutego, 17:57, Gość:

Rejestratorka na kolonoskopie.

PSL Gościeradów /po drodze z Kraśnika do Sandomierza)

G
Gość
5 lutego, 19:54, Gość:

Trochę ma inne kwalifikacje ale ma poważny atut - członek PSL, jak główny specjalista ds.budownictwa. A może któryś super emeryt z zarządu - nagórze, dziecko....

6 lutego, 13:04, Gość:

Dawny wójt gminy Wilczyc.

6 lutego, 13:24, Fan sternika:

Jestem za .Były wój Wilczyc powinien zostać wicedyrektorem szpitala z pensją miesięczną 18 tys netto

Oczywiście że tak w końcu wierny A. nadaje się do wszystkiego

G
Gość
6 lutego, 13:48, Gość:

Kim jest były wójtvz wilczyc?

Trzeba zapytać sternika spłacające go dług za jazdę po pasach

G
Gość
6 lutego, 17:11, Gość:

A Pani miss Aneta to administracja medyczna czy niemedyczna?

Rejestratorka na kolonoskopie.

G
Gość

To jest bastion PSELU!

G
Gość

A Pani miss Aneta to administracja medyczna czy niemedyczna?

G
Gość

czyli dyrekcja szpitala stanie się bastionem PSL w powiecie , bo pewnie to będzie ktoś z tej opcji

G
Gość

A co z kadrową?

Dodaj ogłoszenie