Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sztab kryzysowy w Starostwie Powiatowym w Kielach. To były trudne rozmowy

Paulina Baran
Paulina Baran
Posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego poprowadził starosta Mirosław Gębski.
Posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego poprowadził starosta Mirosław Gębski. Starostwo Powiatowe w Kielcach
– Obecnie największe zagrożenie stanowią wszelkiego rodzaju duże markety, czy to spożywcze czy budowlane. Dużym zagrożeniem jest komunikacja miejska - mówił starosta powiatu kieleckiego Mirosław Gębski na czwartkowym posiedzeniu sztabu kryzysowego, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Dyrektorzy szpitali podległych starostwu mówili o potrzebie zakupu dodatkowych kombinezonów dla personelu.

Spotkanie poprowadził starosta kielecki, Mirosław Gębski. Obecni byli także: wicestarosta Tomasz Pleban członek Zarządu Powiatu w Kielcach Cezary Majcher, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Grzegorz Piwko, dyrektorzy trzech lecznic w powiecie kieleckim: Szpitala Powiatowego w Chmielniku – Jolanta Rybczyk, Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka – Szpitala Specjalistycznego w Kielcach – Rafał Szpak oraz Powiatowego Centrum Usług Medycznych w Kielcach – Jarosław Wrzostkiewicz. Byli także naczelnicy i kierownicy wydziałów kieleckiego starostwa.

O wyzwaniach związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a także o wprowadzaniu rozwiązań mówił starosta. Przedstawili aktualny stan epidemiologiczny w kraju i na świecie. Apelował o szczególną ostrożność wszystkich pracowników starostwa.

– Obecnie największe zagrożenie stanowią wszelkiego rodzaju duże markety, czy to spożywcze czy budowlane. Dużym zagrożeniem jest komunikacja miejska – mówił starosta. - Osoby, dla których sytuacja związana z pandemią jest trudna, mogą skorzystać z porad, które udzielają telefonicznie psychologowie – dodał.

Trudna sytuacja szpitali

Każdy z dyrektorów szpitali podległych starostwu przedstawili aktualną sytuację w jednostkach oraz opowiedział o działaniach związanych z walką z pandemią.

- Nasi lekarze udzielają głównie teleporad, recepty wystawiamy przez system e – recepta. Przez brak lekarzy, pielęgniarek ograniczyliśmy wizyty pacjentów do minimum. W chwili obecnej nie mamy kryzysu – powiedział dyrektor Powiatowego Centrum Usług Medycznych w Kielcach Jarosław Wrzoskiewicz.

Z kolei dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach Rafał Szpak powiedział, że szpital przechodzi gruntowną zmianę organizacyjną, a wszystko po to, by pracowały niezależne od siebie zespoły. – Na tą chwilę mamy sprzęt, jesteśmy zabezpieczeni w środki bezpieczeństwa i dezynfekcji – dodał.

Jolanta Rybczyk, dyrektor lecznicy w Chmielniku zasygnalizowała potrzebę zakupu dodatkowych kombinezonów. – Szpital leczy jak może, opieka medyczna jest zapewniona, nasze niektóre poradnie również działają – zapewniła dyrektor.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Echa Dnia i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Jakie są objawy i jak się chronić? Zobaczcie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie