Szykuje się remont i rewitalizacja Ciuchci Express Ponidzie. Zobacz kto i ile wyłoży na to pieniędzy - wszystko już ustalone

Agata Chrobot
Agata Chrobot
Przedstawiciele samorządów i władz województwa oraz Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych spotkali się w Pińczowie w poniedziałek, 8 czerwca i podpisali list intencyjny.
Przedstawiciele samorządów i władz województwa oraz Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych spotkali się w Pińczowie w poniedziałek, 8 czerwca i podpisali list intencyjny. Starostwo Pińczów
Udostępnij:
To nie koniec Ciuchci Express Ponidzie. Władze województwa oraz powiatów jędrzejowskiego, pińczowskiego i gminy Jędrzejów, Pińczów, Imielno i Kije planują szereg działań, aby zrewitalizować zabytkową kolejkę, jedną z największych atrakcji Ponidzia. Samorządowcy podpisali w tej sprawie list intencyjny i określili tym samym, ile każdy powiat i gmina przeznaczać będzie pieniędzy na kolejkę.

3 czerwca 2020 roku Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę w sprawie przyjęcia projektu Listu Intencyjnego pomiędzy województwem świętokrzyskim, powiatem jędrzejowskim, powiatem pińczowskim, gminą Jędrzejów, gminą Pińczów, gmina Imielno oraz gminą Kije w celu zainicjowania przez strony działań zmierzających do nawiązania współpracy dotyczącej realizacji zadania własnego województwa świętokrzyskiego „Rewitalizacja oraz funkcjonowanie Kolejki Wąskotorowej Ponidzie”.

Przedstawiciele samorządów i władz województwa oraz Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych spotkali się w Pińczowie w poniedziałek, 8 czerwca i podpisali list intencyjny. Podczas poniedziałkowego zebrania dokładnie określono jaki wkład finansowy będą ponosić poszczególne samorządy. Dokument jasno określa podział kosztów.

I tak jeszcze w 2020 roku na rzecz kolejki zostanie przekazane w sumie 750 tysięcy złotych:

  • powiat jędrzejowski i pińczowski po 32 tysiące 625 złotych,
  • gmina Pińczów i Jędrzejów po 101 tysięcy 500 złotych,
  • a gmina Kije i Imielno 10 tysięcy 875 złotych.

Samorządy doszły także do porozumienia jeśli chodzi o całoroczny koszt działań rewitalizacyjnych w latach 2021 - 2023. Będzie on wynosił w sumie około 1 milion 600 tysięcy złotych.

Podpisany dokument zakłada, że samorządy udzielą wsparcia finansowego na remonty w kwotach:

  • powiat pińczowski i jędrzejowski po 49 tysięcy 500 złotych,
  • gmina Jędrzejów i Pińczów po 154 tysiące złotych,
  • gmina Imielno i Kije po 16 tysięcy 500 złotych.

Poszczególne samorządy będą mogły się starać o dofinansowanie na powyższe cele. I jak mówią samorządowcy - będą sięgać po dofinansowania krajowe i europejskie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie