Szymanowski odczuwał niedosyt po Wtórpol Triathlonie. Zamiast podium było piąte miejsce

Piotr Stańczak
Przemysław Szymanowski przekracza metę Wtórpol Triathlonu w Skarżysku. Liczył na podium, zajął natomiast piąte miejsce. Piotr Stańczak
Przemysław Szymanowski, pochodzący z Końskich zawodnik wystartował w drugim Wtórpol Triathlonie, który odbył się w minioną niedzielę w Skarżysku-Kamiennej.

Szymanowski uplasował się na piątej pozycji w kategorii open na dystansie olimpijskim (1,5 kilometra pływania, 40 km rowerem i 10 km biegu). Konecczanin zakończył rywalizację z czasem 2.07,46, do zwycięzcy, Mateusza Kaźmierczaka z Warszawy tracąc ponad osiem minut.

- Liczyłem na to, że znajdę się na podium. Bardzo dobrze popłynąłem, lecz kompletnie nie wyszła mi jazda rowerem. Być może jest to efekt zmęczenia po starcie w mistrzostwach Polski, które odbyły się tydzień wcześniej - wspominał na mecie Szymanowski, który obecnie mieszka i trenuje w Starachowicach.

Jego żona, pochodząca ze Starachowic Maria Pytel była trzecia na dystansie sprinterskim kobiet (750 metrów pływania, 20 kilometrów jazdy rowerem i pięć km biegu).