Szymon Turski z Orlicza Suchedniów brązowym medalistą mistrzostw Polski w badmintonie [ZDJĘCIA]

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Szymon Turski zdobył brąz w deblu, a blisko medalu były dwie inne zawodniczki Orlicza Suchedniów, Emilia Szumielewicz i Ewa Bartłomiejczuk, które również walczyły w deblach. Mistrzostwa Polski były rozgrywane w kategorii młodzików.

Rozegrane w długi weekend majowy w Głubczycach, kolebce polskiego badmintona, mistrzostwa były udane dla ekipy z Suchedniowa.

Szymon Turski z Orlicza Suchedniów w parze z Tomaszem Kotlarskim z MKS-u Garwolin wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski Młodzików.

Debel suchedniowsko-garwoliński w ćwierćfinale pokonał parę Bartosz Kufel – Orbitek Straszęcin/Krystian Wąsik – Stal Nowa Dęba 21-19, 16-21, 21-13, a w półfinale uległ parze Wojciech Budny – Beninca Kędzierzyn-Koźle/Rafał Mielnik – Technik Głubczyce.
Dwie zawodniczki Orlicza, Emilia Szumielewicz i Ewa Bartłomiejczuk, wystąpiły w deblach, ale obie ze swoimi partnerkami przegrały walkę o strefę medalową i ich dorobek to piąte miejsca.

Ewa Bartomiejczuk w parze z Oliwią Krystek (Orbitek Straszęcin) w trzech setach przy pełnej kontroli meczu przegrały końcówkę drugiego i trzeciego seta z deblem Agata Kozicka/Alicja Syrek (Unia Bieruń) 21-17/19-21/19-21.

Emilia Szumielewicz w parze z Julią Koralewską (Korona Pabianice) po dobrej grze również w końcówkach przegrały medale po walce z Leną Jachimek – Badminton Scholl Gdynia/Sonią Żwan – ABRM Warszawa 19-21/22-24.

Szymon Turski i Ewa Bartłomiejczuk zagrali też w grze mieszanej, ale po fatalnym losowaniu musieli w II rundzie pożegnać się z turniejem, gdzie ulegli późniejszym srebrnym medalistom Michał Melaniuk – Milenium Warszawa/Maja Janko – Technik Głubczyce 8-21/9-21 i zajęli miejsce 9-16.

– Emocje były ogromne, nasi młodzi zawodnicy już od wielu lat realizują swoją życiową pasję, kroczą sportową drogą, która jest bardzo trudna i wymaga ogromnej cierpliwości. Nagrodą za wszystkie wyrzeczenia i ciężką pracę jest upragniony medal mistrzostw Polski i ta niepowtarzalna chwila odebrania go na podium. Medal jest również nagrodą i motywacją do dalszej pracy dla trenera. Porażka wyzwala sportową złość i zbiera siły do dalszej pracy. Na tych mistrzostwach najlepiej zagrał Szymon Turski, który spełnił pierwsze życiowe sportowe marzenie – skomentowała występ swoich podopiecznych trenerka Orlica Suchedniów Aleksandra Dąbczyńska.