Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Kielcach wręczono stypendia imienia Andrzeja Radka. Za bardzo dobre wyniki w nauce i postawę dostało je 5 osób. Zobaczcie zdjęcia i film

Iwona Rojek
Iwona Rojek
Uhonorowani nagrodą imienia Andrzeja Radka Magdalena Waluśkiewicz, Klaudia Galasińska, Mateusz Galasiński i Tadeusz Ćwiek byli bardzo dumni z tego, że doceniono ich postawę i pracę.
Uhonorowani nagrodą imienia Andrzeja Radka Magdalena Waluśkiewicz, Klaudia Galasińska, Mateusz Galasiński i Tadeusz Ćwiek byli bardzo dumni z tego, że doceniono ich postawę i pracę. Krzysztof Krogulec
Jak zwykle w październiku, miesiącu urodzin Stefana Żeromskiego, wręczono stypendia imienia Andrzeja Radka – nagrody imienia literackiej postaci z powieści „Syzyfowe prace”. Uroczystość odbyła się w piątek 15 października w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Stypendia od lat przyznaje Towarzystwo imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach we współpracy z Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, które jest oddziałem Muzeum Narodowego w Kielcach.

- To wyjątkowa nagroda przyznawana uzdolnionej młodzieży – mówiła Sylwia Zacharz, kierownik Muzeum a jednocześnie członek Towarzystwa imienia Stefana Żeromskiego. - Często tacy uczniowie muszą pokonać więcej barier i wykazać mnóstwo samozaparcia, a mimo problemów osiągają wspaniałe rezultaty w nauce i są wrażliwymi ludźmi. Jesteście, mądrzy, uparci, konsekwentni w zdobywaniu wiedzy, czego gratuluję – zwróciła się do laureatów.

Wyrazy uznania w stronę wyróżnionych skierowała też wicekurator Katarzyna Nowacka. - Wasza wiedza i ciągły rozwój na pewno zaprocentuje w przyszłości, życzę wam, żebyście zachowali tę determinację do końca swojego życia – mówiła wicekurator .

Natomiast Magdalena Kusztal, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa w Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim dodała, że świat przed takimi uczniami stoi otworem. - Możecie dojść do wielkich rzeczy w każdej dziedzinie i zmienić to co wymaga zmiany -dodała.

Wszyscy uhonorowani uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i stypendia w wysokości od 2 do 4 tysięcy złotych. Byli wzruszeni i szczęśliwi, a mama Mateusza i Magdy Walasińskich, obecna na uroczystości powiedziała, że jest to najpiękniejszy dzień jej życia.

W 2021 roku nagrodzono pięć stypendystów imienia Andrzeja Radka. Oto laureaci:

  • Tadeusz Ćwiek, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Busku Zdroju, mieszka w Nowym Korczynie. Jest bardzo obowiązkowy, także w pracach domowych, empatyczny i pomocny, Średnia jego ocen wyniosła 5,14. Wytrwale dąży do wyznaczonego celu i kieruje się w życiu słowami swojego taty, by się przede wszystkim uczył oraz zdobył wymarzony zawód i nigdy nie zboczył z tej drogi.
  • Klaudia Galasińska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia generała Władysława Sikorskiego we Włoszczowie, mieszka w Węgleszynie, gmina Oksa w powiecie jędrzejowskim. Jest bardzo zdolna, pracowita, samodzielna, konsekwentnie i samodzielnie rozwija swoje pasje i zainteresowania. Średnia jej ocen w roku 2000/2001 wyniosła 5,13. Po raz drugi otrzymała stypendium Andrzeja Radka.
  • Mateusz Galasiński, student Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, mieszka w Węgleszynie, gmina Oksa w powiecie jędrzejowskim. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Reja w Jędrzejowie. Jest bardzo uzdolniony w przedmiotach ścisłych. Chętnie pomaga innym i wyjaśnia trudne zagadnienia kolegom. Jego średnia w liceum wyniosła 4,9 i miał stuprocentową obecność na zajęciach.
  • Magdalena Waluśkiewicz, uczennica I Liceum imienia Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Nagrodę Radka otrzymała po raz trzeci. Średnia ocen 4.64. Odnosiła sukcesy w konkursach i olimpiadach matematycznych. Jest wolontariuszką „Szlachetnej Paczki”, Odwiedzała wszystkie rodziny przez cały czas, aby zobaczyć jak sobie radzą na co dzień. Pomagała przy organizacji „Dnia Papieskiego”. Jest osobą wrażliwą na potrzeby drugich, a przy tym sama dba o własny rozwój. Pochodzi z Węgleszyna, gmina Oksa w powiecie jędrzejowskim.
  • Patrycja Waluśkiewicz, studentka Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Jest sumienna i pracowita. Wolontariuszka w „Szlachetnej Paczce”, wspierała Caritas Archidiecezji, była kolonijnym opiekunem dla dzieci z Domów Dziecka i rodzin zastępczych. Nie boi się wyzwań, los drugiego człowieka nie jest jej obojętny. Wykazuje zamiłowanie do nauki i upór oraz silną wole w pokonywaniu przeszkód. Stypendium imienia Andrzeja Radka otrzymała po raz czwarty. Niestety nie mogła wziąć udziału w uroczystości. Jej nagrodę odebrała siostra. Pochodzi z Węgleszyna, gmina Oksa w powiecie jędrzejowskim.
od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie