reklama

Talenty Świętokrzyskie 2019 rozdane. Nagrodzono za osiągnięcia edukacyjne, naukowe oraz artystyczne (LISTA, ZDJĘCIA, WIDEO)

Marzena Smoręda
Marzena Smoręda
Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (40 zdjęć)
W piątek, 8 listopada, poznaliśmy laureatów nagrody Talenty Świętokrzyskie, przyznawanej przez zarząd Województwa Świętokrzyskiego w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów mieszkańców regionu świętokrzyskiego.

Jak co roku, Samorząd Województwa Świętokrzyskiego nagrodził młodych ludzi – laureatów międzynarodowych i ogólnopolskich olimpiad, konkursów i turniejów oraz uczniów i studentów, którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Nagrody rozdano w trzech kategoriach: Osiągnięcia edukacyjne, Osiągnięcia naukowe oraz Osiągnięcia artystyczne.

Nagroda Talent Świętokrzyski to w tym roku jednorazowa kwota 2200 złotych dla każdego z laureatów indywidualnych. 3000 złotych dla zespołu dwuosobowego oraz 6000 złotych dla zespołu 4-osobowego.

Kategoria Osiągnięcia edukacyjne
1. Bartosz Borkowski - uczeń liceum w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek imienia Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach, laureat 12. Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956, Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych”.

2. Weronika Chaba - absolwentka liceum w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek imienia Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, laureatka 6 miejsca 55. Konkursu Chemicznego imienia profesora Antoniego Swiniarskiego, finalistka LXV Olimpiady Chemicznej.

3. Mikołaj Grzebieluch - absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, student Uniwersytetu Warszawskiego, laureat 70. Olimpiady Matematycznej w Warszawie, laureat konkursu MAT 2019 oraz MAT 2018.

4. Jan Grzegorzewski - absolwent liceum w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek imienia Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach, student Uniwersytetu Jagiellońskiego, laureat 7 miejsca 31. Olimpiady Filozoficznej.

5. Bartłomiej Kojacz - absolwent I Społecznej Szkoły Podstawowej imienia Mikołaja Reja w Kielcach, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego imienia Marynarki Wojennej w Gdyni, laureat w 14. Olimpiadzie Matematycznej Juniorów 2018/2019 w Warszawie, laureat 1 miejsca w Województwie Świętokrzyskim 11 w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Alfik Matematyczny”, finalista wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

6. Karolina Kołodziej - absolwentka VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach, laureatka Olimpiady Wiedzy o Mediach, finalistka Ogólnopolskiego konkursu „Jestem liderką”, finalistka konkursu dla młodzieżowych liderów „Talent za Talent”, aktorka teatru „Kontrast” przy Domu Kultury „Zameczek„ w Kielcach, wolontariuszka - instruktorka w klubie „Wolna Strefa”.

7. Piotr Kuc - absolwent I Społecznej Szkoły Podstawowej imienia Mikołaja Reja w Kielcach, uczeń I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego w Kielcach, laureat 1 stopnia i 1 miejsca w Polsce w 4. Olimpiadzie Matematycznej Juniorów w Warszawie, laureat 7 miejsca w Polsce w 16. Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, laureat 1 miejsca w województwie i 11 miejsca w Polsce w konkursie Alfik Matematyczny.

8. Wojciech Marzec - uczeń liceum w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek imienia Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach, laureat 49. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

9. Alicja Mężyk - uczennica Szkoły Podstawowej numer 28 imienia Żołnierzy 4 Pułku Piechoty. "Czwartaków" w Kielcach, laureatka brązowego medalu w 32. Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu, bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, finalistka w 16. Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych we Wrocławiu.

10. Bartłomiej Sikorski - absolwent I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Starachowicach, student Uniwersytetu Warszawskiego, brązowy medalista międzynarodowego konkursu fizycznego Psysics Cup - TalTech 2019 w Tallinie, laureat 70. Olimpiady Matematycznej i finalista 68. Olimpiady Fizycznej.

11. Drużyna: Kamila Kurian, uczennica Liceum Ogólnokształcącego numer III imienia Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim i Natalia Krupa, studentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, laureatki Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok A - Innowacje Techniczne.

12. Drużyna: Natalia Chmielowiec, Weronika Kalita i Julia Łukaszek – absolwentki Szkoły Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Połańcu, uczennice liceów, laureatki złotego medalu za wynalazek z dziedziny medycyny „System wspomagania kręgosłupa”, zaprezentowany na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS 2018 w Warszawie, laureatki 3. miejsca na Ogólnopolskim Konkursie „Młody Innowator”, drużyna w nagrodę otrzymała zaproszenie na Międzynarodową Wystawę Technologii i Innowacji w Bangkoku w Tajlandii.

13. Drużyna: Michał Baszak, uczeń Zespołu Szkół imienia Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Jędrusie” w Połańcu i Maciej Jarzyna - uczeń Szkoły Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Połańcu, laureaci złotego medalu za wynalazek z dziedziny elektroniki i informatyki „Inteligentna wahadłowa sygnalizacja świetlna” na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS 2018 w Warszawie, laureaci 1. miejsca na Ogólnopolskim Konkursie „Młody Innowator”, drużyna miała możliwość zaprezentowania swojej pracy podczas Międzynarodowej Wystawy Technologii i Innowacji w Bangkoku w Tajlandii.

Kategoria Osiągnięcia naukowe
1. Marek Maraszek - student Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, laureat Diamentowego Grantu programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Woluntaryzm a kondycja człowieka. Filozofia Ladislava Klimy na tle historii idei”, autor wielu referatów na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych z zakresu filozofii.

2. Zuzanna Rydz - studentka Akademii Górniczo-Hutniczej imienia Stanisława Staszica w Krakowie, laureatka I miejsca w konkursach towarzyszących dwóm konferencjom studenckim w Krakowie i Katowicach za referat dotyczący wykorzystania nanometrycznych proszków ceramicznych w terapii leczenia nowotworów, wraz z kolegami z Akademii Górniczo-Hutniczej uczestniczyła w budowie rakiety BETA II, nagrodzonej 3. nagrodą w konkursie „APOGEUM” towarzyszącemu Lotom Rakiet Eksperymentalnych w Drawsku Pomorskim.

3. Anna Suska - studentka Uniwersytetu Warszawskiego, autorka wielu referatów, między innymi z dziedziny politologii, socjologii i językoznawstwa, wygłoszonych podczas ogólnopolskich konferencji naukowych oraz publikacji o interdyscyplinarnym charakterze, uczestniczka projektu badawczego Ośrodka Analiz Politologicznych Uniwersytetu Warszawskiego “Social Media Political Index 2019”, autorka monografii naukowej o instytucji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Kategoria Osiągnięcia artystyczne
1. Paweł Rydz - absolwent I Liceum Ogólnokształcącego imienia generała Władysława Sikorskiego we Włoszczowie, student Akademii Górniczo-Hutniczej imienia Stanisława Staszica w Krakowie, laureat Grand Prix podczas 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie, laureat 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „Nad Wierną Rzeką” w Małogoszczu, zdobywca nagrody specjalnej na 26. Festiwalu Piosenki Lat 60 - 70 „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” w Wyszkowie, otrzymał nagrodę ZAIKS-u i awans na festiwale międzynarodowe w Bułgarii i Włoszech podczas 3. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Muzyka Otwiera Duszę” w Żurominie, laureat 13. Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” w Warszawie.

2. Marta Śmiech - uczennica III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi imienia Cypriana Kamila Norwida w Kielcach, laureatka 25. Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle kat. Jazz dance solo 12-15 lat w Twardogórze, laureatka 8. Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Moszczenicy, laureatka 25. Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle w kat. Disco dance solo klasa C, zdobywczyni Grand Prix na 3. Otwartych Mistrzostwach Województwa Śląskiego, laureatka wielu regionalnych turniejów tańca disco dance, jak również konkursów piosenki w regionie.

3. Alicja Śmielak - mieszkanka Zawichostu, studentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uczestniczka telewizyjnego show "The Voice of Poland 9", która wspólnie z drużyną Patrycji Markowskiej dotarła do etapu bitew, laureatka Nagrody Specjalnej w „Debiutach” 19. Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych w Lublinie, laureatka 3 - ego miejsca Festiwalu „Scena dla Ciebie” w kategorii Wokaliści.

4. Duet KYARA: Katarzyna Zinin, studentka Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu i Justyna Zinin, uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach, reprezentantki Polski i Europy podczas finału światowego show tanecznego koreańskiej telewizji JTBC:STAGE K*- Seul, Korea Południowa, które przebrnęły przez wieloetapowe eliminacje między innymi w Paryżu.

5. Kwartet Wokalny What's Up: Emilia Chlewicka, Izabela Drogosz, Julia Palmowska i Urszula Szumska - podopieczne Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, laureatki: 1 miejsca na 18. Międzynarodowym Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży „Magia Italiana” Rimini we Włoszech, 1 miejsca 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, zdobywczynie Grand Prix na 23. Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w Lipsku, Grand Prix na 2. Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki „Tomaszowskie Lato”, laureatki 1 miejsca 27. Ogólnopolskiego Festiwalu „Przebój mamy i taty” w Sieradzu, laureatki 6. Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Gloria” w Kielcach, otrzymały nagrodę specjalną na festiwalu imienia Danuty Rinn w Warszawie.

POLECAMY: KULTURA I ROZRYWKA

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3