Tancerze z Kielc pokazali wysoką klasę na mistrzostwach w Twardogórze [ZDJĘCIA]

Dorota Klusek
Formacja Caribbean Show dzieci do 11 lat ze Świętokrzyskiego Klubu Tańca Jump wytańczyła miejsce pierwsze podczas Mistrzostw Świata IDO Caribbean Show. Grzegorz Stachera/ archiwum prywatne
Twardogóra – tu w miniony weekend zjechali najlepsi tancerze i to nie tylko z Polski. W tym mieście odbyły się XXIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Freestyle i Mistrzostwa Świata Caribbean Dance 2017. Wspaniale zaprezentowali się na nich tancerze z Kielc, przywożąc liczne sukcesy!

Jump wyskoczył z wysoką formą Liczna reprezentacja ze Świętokrzyskiego Klubu Tańca Jump wystartowała w Mistrzostwa Świata IDO Caribbean Show, zdobywając miejsca medalowe: Formacja Caribbean Show dzieci do 11 lat wytańczyła miejsce pierwsze, formacja Caribbean Show juniorzy – miejsce trzecie, a Daria Sroka w kategorii solo Caribbean Show – miejsce szóste.

Z kolei w Otwartych Mistrzostwach Polski wystartowało dwóch zawodników w z klubu Jump. Adrian Wałdon zajął drugie miejsce w kategorii solo Break Dance, zaś Krystian Bekier – miejsce czwarte w solo hip-hop.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągnięć naszych tancerzy. Obecnie przygotowujemy się do Krajowych Mistrzostw w Tańcach Par, które odbędą się w lutym 2018 – mówi Anna Kęćko ze Świętokrzyskiego Klubu Tańca Jump.

Sukcesy Step by StepZnakomitą formę zaprezentowały także tancerki ze Szkoły Tańca i Wdzięku Step by Step w Kielcach. W Otwartych Mistrzostwach Polski Freestyle, w kategorii Open Disco Dance, 12-15 lat Weronika Chrabąszcz wytańczyła miejsce trzecie, a Maja Kaczmarczyk – miejsce czwarte.

Step by Step startowała także w turnieju klasowym w Otwartych Mistrzostwach Polski Freestyle. W kategorii disco dance pierwsze miejsce zdobyła Weronika Chrabąszcz (klasa B, Solo Disco Dance, 12-15), trzecie – Dayla Magdziarz (klasa B, Solo Disco Dance 12-15 lat, drugie miejsce Aleksandra Skowron i Zuzanna Pyszniak (duety Disco Dance klasa D+E,11 lat, a Natalia Heresztanska zajęła ósme miejsce (klasa D, Disco Dance 12-13 lat).

W kategorii jazz dance: trzecie miejsce zajęła Weronika Chrabąszcz (klasa B, Solo Jazz Dance, 12-13 lat), pierwsze miejsce Maja Kaczmarczyk (klasa C, Solo Jazz Dance, 12-13 lat), piąte miejsce – Dayla Magdziarz (klasa C, Solo Jazz Dance, 12-13 lat).

Candela pęka z dumy!Worek medali przywieźli tancerze ze Studia Tańca Candela Kielce! – Pękamy z dumy – napisali na swoim profilu, na facebooku. Jest z czego!

W Mistrzostwach Świata Caribbean Dance 2017, już pierwszego dnia, tancerze z tej szkoły Amelia Sala i Martyna Lubiejewska zdobyły mistrzostwo świata w Caribbean Show Duety, 12-15 lat. W tej samej kategorii, ale do 11 lat Katarzyna Karyś i Milena Święcka zajęły trzecie miejsce, zdobywając II wicemistrzostwo świata, a kategorii powyżej 16 lat również trzecie miejsce wytańczyli Paweł Tarnowski i Małgorzata Grabowska. W kategorii powyżej 16 lat czwarte miejsce zdobyły Wiktoria Cedro i Julia Szewczyk.
W kategorii Salsa Shines Duety do 11 lat drugie miejsce i tytuł wicemistrza zdobyły Milena Święcka i Katarzyna Karyś.

W kategorii inne formy powyżej 16 lat drugie miejsce i tytuł wicemistrza Polski wytańczył zespół Candelicious w składzie: Aleksandra Koprowska, Klaudia Pająk, Dominika Hrabąszcz, Agnieszka Guzy, Martyna Kmiecik, Patrycja Kowalicka, Paulina Koza, Dominika Kurek, Jakub Nieśpielak, Gabriela Pawełoszek, Wiktoria Pierzchała, Patrycja Skiba, Maria Sekuła, Dominika Ściana, Wiktoria Waldon, Angelina Zajczenko.

W kategorii inne formy pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski wytańczył zespół Aktywne Mamy Candela Team w składzie: Anna Karyś, Justyna Kołodziej, Katarzyna Komorniczak, Monika Wiejak, Monika Dziewierz, Agnieszka Chrabaszcz.
W kategorii Salsa Shines solo do 11 lat trzecie miejsce i II wicemistrzostwo Polski otrzymała Amelia Sala.

Najlepsi na świecie Wspaniałymi sukcesami dla Candeli zakończył się również drugi dzień Mistrzostw Świata w Caribbean Show. Oto one:
- pierwsze miejsce i Mistrzostwo Świata IDO w Carribean Show grup dorosłych 2, zdobył zespół Aktywne Mamy Candela Team w składzie: Anna Karyś, Justyna Kołodziej, Katarzyna Komorniczak, Monika Wiejak, Monika Dziewierz, Agnieszka Chrabąszcz;
- drugie miejsce i Wicemistrzostwo Świata IDO w Carribean Show solo chłopców wytańczył Dawid Drej;
- drugie miejsce i Wicemistrzostwo Świata w Carribean Show grup dorosłych – zespół Candela Team Master w składzie: Julia Szewczyk, Wiktoria Cedro, Kasia Sowa, Małgorzata Grabowska, Karolina Grzela;
- czwarte miejsce w finale zajęła Amelia Sala w Carribean Show solo Children, a piąte w Carribean Show solo dorosłych – Julia Szewczyk.

Candela może się też pochwalić sukcesami w Otwartych Mistrzostwach Polski Freestyle.

Go4Dance z młodymi zwyciężczyniamiSwoją młodą reprezentację w Twardogórze miało też Studio Go4Dance. Na Otwartych Mistrzostwach Polski Freestyle, w kategorii Salsa Shines solo pierwsze miejsce zajęła Patrycja Statnicka (klasa D, do 11 lat), drugie - Kaja Krawczyk (klasa C, do 11 lat), a piąte – Izabela Rubak (klasa D, do 11 lat). Z kolei w hip-hopie drugie miejsce wytańczyła Patrycja Wojtasik (klasa E, 16+).

(Źródło: gazetakrakowska.pl)