Tancerze z Kielc zdobyli medale na Krajowych Mistrzostwach IDO w Disco Dance, Disco Freestyle i Street Dance Show w Szczecinie

dota
Tancerki na medal: Nela Głowacka, Martyna Gabryś i Natalia Liwocha ze swoją trenerką – Małgorzatą Nitą ze Szkoły Tańca i Wdzięku "Step by Step”. archiwum prywatne
Natalia Liwocha, Martyna Gabryś, Nela Głowacka, Grzegorz Bandura, Sylwia Smerdzyńska oraz Klaudia Stępień i Daria Litworska-Sójka - to medaliści Krajowych Mistrzostw IDO w Disco Dance, Disco Freestyle i Street Dance Show, które w dniach 16-17 marca odbyły się w Szczecinie.

(fot. archiwum prywatne)

- Zawodniczki naszej szkoły odniosły znaczące sukcesy i zakwalifikowały się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w 2013 roku - mówi Małgorzata Nita ze Szkoły Tańca i Wdzięku "Step by Step".

ZŁOTO, SREBRO, BRĄZ

W kategorii Disco Dance Solistki 12-15 lat pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski wywalczyła Natalia Liwocha.
- Natalia obroniła tytuł mistrzowski zdobyty w juniorach w roku ubiegłym, a jest to już jej piąty tytuł Mistrza Polski od 2009 roku - chwali Małgorzata Nita.
W tej samej kategorii, trzecie miejsce, brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Polski wywalczyła Martyna Gabryś.

Z kolei w kategorii Disco Dance Solistki do 11 lat drugie miejsce, srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski wytańczyła Nela Głowacka.
Powodem do radości są także wysokie, choć już nie premiowane medalami, miejsca zdobyte w innych występach. W kategorii Disco Dance Duety 12-15 lat - czwarte miejsce w finale zdobyły Martyna Gabryś i Natalia Liwocha, zaś siódme miejsce w finale zajęły: Aleksandra Samek i Nela Głowacka.

SOLO I W DUETACH

Na mistrzostwach w Szczecinie zaprezentowała się również kilkunastoosobowa grupa ze Świętokrzyskiego Klubu Tańca Jump. Do występów przygotowywała się pod okiem trenerów: Anny Kęcko i Szymona Gniadkowskiego.

Wyniki Jumpa w poszczególnych kategoriach kształtują się następująco: Solo Juniorzy 12-15 lat (dziewczęta) - piąte miejsce zajęła Daria Ziółkowska. W kategorii Solo Seniorzy Mężczyzn (16+) drugie miejsce, srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski zdobył Grzegorz Bandura. Z kolei na czwartej lokacie znalazł się Wiktor Bębacz.

W kategorii Solo Seniorzy Kobiet (16+) drugie miejsce, srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski wytańczyła Sylwia Smerdzyńska.
- Na szóstym miejscu, w tej samej kategorii znalazła się Klaudia Stępień, która po raz pierwszy wywalczyła finał Mistrzostw Polski - podkreśla Anna Kęcko.

W kategorii Duety Seniorzy Kobiet (16+) Wicemistrzyniami Polski zostały Klaudia Stępień i Daria Litworska-Sójka.

Wysoko, bo na czwartym miejscu uplasowali się też: duet Sylwia Smerdzyńska i Grzegorz Bandura w kategorii Duety Seniorzy Kobieta/Mężczyzna (16+) oraz mini formacja (w kategorii Mini Formacja Seniorzy 16+) w składzie: Klaudia Stępień, Daria Litworska-Sójka, Daria Ziółkowska, Magdalena Wawrzeńczyk, Ola Nowacka, Sylwia Smerdzyńska, Grzegorz Bandura.

ŚCISŁA CZOŁÓWKA

- Uważam, że nasi zawodnicy swymi występami potwierdzili przynależność do ścisłej czołówki Polski. By zatańczyć w finale musieliśmy w niektórych kategoriach pokonać kilkudziesięciu, nieraz blisko 100 zawodników. To może pokazać skalę i poziom rywalizacji - mówi Anna Kęćko. - Zabrakło trochę szczęścia do jeszcze lepszych wyników. Zdobyliśmy kwalifikacje do Mistrzostw Europy i do Mistrzostw Świata. Jestem dumna z moich studentów. Stanowią świetną promocję Kielc i naszego Województwa. Za pomoc w wyjeździe dziękujemy firmom: WSP Społem, Rebond, Kolporter, Galeria Korona Kielce.

Kielczanki zdobył cenne trofea. W kategorii Disco Dance Solistki 12-15 lat triumfowały: Natalia Liwocha (pierwsza z lewej) i Martyna Gabryś (trzecia od lewej) ze szkoły "Step by Step". archiwum prywatne

Sylwia Smerdzyńska ze Świętokrzyskiego Klubu Tańca Jump - Wicemistrzyni Polski w kategorii Solo Seniorzy Kobiet (16+).

Sylwia Smerdzyńska ze Świętokrzyskiego Klubu Tańca Jump – Wicemistrzyni Polski w kategorii Solo Seniorzy Kobiet (16+). archiwum prywatne

Mini formacja z Jumpa wytańczyła czwartą lokatę.