Tancerze z Kielc znów nie mieli sobie równych! Tym razem triumfowali w Twardogórze

dota
Martyna Gabryś ze szkoły Step by Step triumfowała w wielu kategoriach. Martyna jest laureatką Tanecznego Scyzoryka 2012 w kategorii Disco/Hip-hop. archiwum prywatne
- Dla naszych tancerzy to był wyjątkowo udany występ. Walczyli z najlepszymi w kraju i udało im się zająć wysokie miejsca - mówi Anna Kęćko z Jumpa. W dniach 16-18 listopada w Twardogórze koło Wrocławia odbyły się XIX Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle. Tancerze ze Szkoły Tańca i Wdzięku Stepy by Step, Świętokrzyskiego Klubu Tańca Jump oraz szkoły Verso zatańczyli znakomicie!

Do mistrzowskiej rywalizacji stanęli tancerze z całego kraju. Obok siebie walczyły osoby, reprezentujące różne klasy taneczne, stąd poprzeczka czasami były wyjątkowo wysoko zawieszona.

WIELOKROTNE MEDALISTKI

Szkoła Tańca i Wdzięku Step by Step może się pochwalić następującymi sukcesami: w kategorii solistki disco dance do lat 11 pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski wytańczyła Martyna Gabryś, drugie miejsce (srebrny medal) - Nela Głowacka, zaś trzecie (brązowy) - Julia Kumor. W kategorii duety disco dance do lat 11 trzecie miejsce na podium (brązowy medal) zdobyły Aleksandra Samek i Nela Głowacka. W kategorii solistki disco dance 12-15 lat pierwsze miejsce (złoty medal) i tytuł Mistrza Polski wywalczyła Natalia Liwocha. W kategorii duety disco dance 12-15 lat drugie miejsce (srebrny medal) i tytuł Wicemistrza Polski zdobyły Natalia Liwocha i Martyna Gabryś, a trzecie miejsce (brązowy medal) i tytuł drugiego Wicemistrza Polski wywalczyły: Justyna Adamczyk i Julia Kumor.

- Po raz pierwszy nasze tancerki startowały w kategorii jazz dance. To efekt Scyzoryków - zdradza Małgorzata Nita ze Szkoły Tańca i Wdzięku Step by Step.

Początki bardzo dobre. W kategorii Jazz dance solo do lat 11 pierwsze miejsce (złoty medal) i tytuł Mistrza Polski otrzymała Martyna Gabryś, zaś trzecie (brązowy medal) i tytuł drugiego Wicemistrza Polski - Julia Kumor. W Kategorii Jazz Dance solo 12-15 lat drugie miejsce (srebrny medal) i tytuł Wicemistrza Polski zdobyła Natalia Liwocha.

SOLO I W GRUPIE

Powody do dumy mają także tancerze ze Świętokrzyskiej Szkoły Tańca i Tańca Sportowego Jump. W duetach disco dance 12-15 lat trzecie miejsce zajęły Monika i Ewa Lelas. Z kolei w duetach 16+ na pierwszym miejscu z tytułem Mistrzów Polski znaleźli się Sylwia Smerdzyńska i Grzegorz Bandura. Z kolei na trzeciej lokacie z tytułem drugiego Wicemistrza Poslki znaleźli się: Klaudia Stępień i Daria Litworska-Sójka. W kategorii solo mężczyźni disco dance 12-15 lat trzecie miejsce wytańczył Wiktor Bębacz. W kategorii solo mężczyźni 16+ na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Bandura. W kategorii solo 16+ dziewczyn Sylwia Smerdzyńska zajęła pierwsze miejsce, Klaudia Stępień - trzecie, zaś Daria Litworska-Sójka - czwarte.

Jump triumfował także w miniformacjach. W kategorii do lat 11 trzecie miejsce zajęła miniformacja Jumpa w składzie: Magdalena Mierzwa, Julia Strząbała, Klaudia Wydmańska, Marta Błaut, Klara Chodacka, Monika Dybała i Iwona Janaszek. Z kolei w miniformacjach 16+ zespół Jumpa w składzie: Sylwia Smerdzyńska, Klaudia Stępień, Daria Litworska-Sójka, Daria Ziółkowska, Ola Nowacka, Magdalena Wawrzeńczyk, Grzegorz Bandura.

TURNIEJE TOWARZYSZĄCE

Z kolei Studio Tańca Verso dobrze zaprezentowało się w jazzie. W kategorii jazz dance solo 12-15 lat na czwartym miejscu znalazła się Zuzanna Kokoszka. W taj samej kategorii, ale w grupie 16+ na drugim miejscu uplasowała się Natalia Muszyńska, natomiast w duetach - parach Agata Gigoń i Natalia Muszyńska zajęły pierwsze miejsce, a drugie wytańczyły: Zuzanna Kokoszka i Szymon Pacholec.

Tancerze z Kielc zdobyli wiele medali także w turniejach towarzyszących, rozegranych podczas XIX Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle. Wszystkim serdecznie gratulujemy!