Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Taneczne emocje w Staszowie podczas Ogólnopolskiego Turnieju [ZDJĘCIA]

Agnieszka Kuraś
W sobotę w staszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca o puchar Tadeusza Wrześniaka właściciela Hut Szkła. Zorganizował go Staszowski Ośrodek Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego Flesz ze Staszowa.

Podczas 13 edycji turnieju swoje zdolności taneczne pokazało publiczności ponad 158 par z ponad 30 klubów tanecznych z całego kraju. Nasze województwo reprezentowały szkoły RESPECT DANCE Skarżysko-Kamienna, Kick Kielce i Flesz Staszów.

Turniej zrealizowany został w trzech blokach. Pierwszy rozpoczął się o godzinie 10. Ostatni zakończył około 20.30. To było pasjonujące, prawie 12 -godzinne widowisko taneczne. Na parkiecie zaprezentowały się pary w klasach tanecznych od B do G oraz w kategorii Open, w której tańczyć mogły osoby powyżej 18 roku życia. Kolejny raz publiczność mogła zobaczyć popisy taneczne w kategorii F, czyli Senior 40+.

Zdecydowanie największe emocje towarzyszyły finałowi turnieju najwyższych klas tanecznych. Finaliści otrzymali dyplomy, puchary i nagrody finansowe. Podczas tegorocznej edycji turnieju puchar Tadeusza Wrześniaka właściciela Hut Szkła Gospodarczego trafił do Marty Grzegorczyk i Bartłomieja Domańskiego pary z warszawskiego klubu tanecznego Akademia Tańca. Ta sama para zajęła pierwsze miejsce w tańcach latynoamerykańskich w kategorii open. Za nimi w tej kategorii były pary z Krakowa i z Radomia. Z kolei w tańcach standardowych w kategorii open pudło zdobyły pary z Tarnobrzega, Warszawy i Chełma.

Wśród reprezentantów z naszego województwa popisali się seniorzy i juniorzy. W kategorii F senior 40 + w tańcach latynoamerykańskich 1 miejsce zajęła para z klubu Kick Kielce - Agata i Robert Jarosowie. Wywalczyli oni także 3 miejsce w tańcach standardowych. W kategorii H 8-9-latków 1 miejsce wywalczyli Nikola Olejarczyk i Szymon Nowak z Kick Kielce. W kategorii H 10 i 11-latków pierwsze miejsce zajęli Amelia Czerwiak i Aleksander Daleszak także z Kick Kielce. W kategorii H 12-13 –latków pierwsze miejsce zajęli Maria Wiącek i Dawid Góźdź z Kick Kielce. W kategorii E 14-15-latków trzecie miejsce zajęła Zuzanna Nowak i Jakub Wijas z Kick Kielce.

Patronem medialnym turnieju było "Echo Dnia". Ale na tym nie koniec był wrażeń tanecznych w Staszowie bowiem w niedzielę w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Świętokrzyskie Konfrontacje w Tańcu Towarzyskim o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów – o tym w piątek w „Echu Staszowskim”.