Tato i córka z Jędrzejowa podbijają TikToka. Ich filmiki...

  Tato i córka z Jędrzejowa podbijają TikToka. Ich filmiki obejrzało już kilka milionów ludzi. Naśladują ich osoby z zagranicy (WIDEO)

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Tato Michał i córka Julka z Jędrzejowa podbijają TikToka. Ich filmiki obejrzało już kilka milionów ludzi na świecie.
  1/7
  przejdź do galerii

  Tato Michał i córka Julka z Jędrzejowa podbijają TikToka. Ich filmiki obejrzało już kilka milionów ludzi na świecie. ©TikTok, lewarek0

  Tato Michał i córka Julka to duet, który nie ma sobie równych. Rodzinka Smolarczyk z Jędrzejowa swoimi krótkimi, przezabawnymi filmikami podbija internet, a konkretnie TikToka. Ich dzieła, obejrzało już kilka milionów osób z różnych zakątków świata. Są i tacy, którzy naśladują ten przesympatyczny duet, inni natomiast dodają reakcje do ich pomysłów. Jak to się stało, że tato i córka stali się TikTokerami? Zobaczcie.
  Michał Smolarczyk i jego 16-letnia córka Julka to rodowici jędrzejowianie. Pan Michał przez 20 lat był piłkarzem Naprzodu Jędrzejów, a obecnie prowadzi restaurację Staromiejską przy ulicy 11 Listopada w Jędrzejowie. Julka ma 16 lat i jest uczennicą pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego imienia Cypriana Kamila Norwida w Kielcach, na profilu matematyczno-geograficznym.

  Zaczęło się od... pandemii

  Duet: tata i córka, od kilkunastu tygodni nagrywa krótkie, przezabawne filmiki na TikToka. Co ich do tego skłoniło?

  - Właściwie zaczęło się od... pandemii. W momencie kiedy dotychczasowe życie - moją pracę w restauracji i zajęcia córki w szkole, do góry nogami przewrócił koronawirus, czas "zamknięcia" w domu musieliśmy jakoś zapełnić. Jako, że od zawsze mamy z córką świetny kontakt, Julka wpadła na pomysł, abyśmy wspólnie nagrywali i wrzucali krótkie, wesołe filmiki na TikToka - opowiada pan Michał i dodaje: - Od zawsze biorę życie na wesoło, mam poczucie humoru i dystans do siebie. Patrzę na świat pozytywnie, dlatego zgodziłem się. Stąd na TikToku już kilkanaście filmików z naszym udziałem.

  Trwające od kilku do kilkudziesięciu sekund filmiki, w których główne role odgrywa duet Smolarczyków, pokazują świat na wesoło w przeróżny sposób. Ich pomysłowe etiudy w szybkim tempie zaczęły podbijać nie tylko polskiego, ale i zagranicznego TikToka.

  Ostatni filmik, w którym pan Michał odwraca uwagę córki i korzystając z okazji uderza ją śmietanowym tortem w twarz, obejrzało już prawie 6 milionów osób! Z całego świata spływają też reakcje odbiorców. Zaczęły spływać też zaproszenia z programów śniadaniowych.

  Zobaczcie:

  https://www.tiktok.com/@lewarek0/video/6926908362177203461?lang=pl-PL&is_copy_url=1&is_from_webapp=v2
  - Nie spodziewaliśmy się tak dużego i pozytywnego odbioru naszych filmików. Zaczęło się od tego, że nagrywaliśmy je dla zabicia czasu i dla zabawy. Teraz wiele osób pisze do nas, że jesteśmy kochani, że fajnie ogląda się taką relację taty i córki i żebyśmy nagrywali dalej. To dla nas bardzo miłe i motywujące do działania - dodaje Julka.

  Jak podkreśla pan Michał, to Julia jest pomysłodawczynią i reżyserem wszystkich przedsięwzięć. Czasem czerpie inspiracje od innych, ale wiele pomysłów jest jej autorstwa.

  - Moim ulubionym filmikiem jest motyw starego zdjęcia, na którym jestem ja z córką i odtworzeniem go w dzisiejszych czasach - mówi pan Michał.

  >>>Kliknij i oglądaj na TikToku<<<

  - Moim natomiast jest ten ostatni filmik z bitą śmietaną - przyznaje Julka.

  Ile trwa nagrywanie?
  Wszystko zależy od tego czy w danej scence zaplanowana jakaś choreografia...

  - Najwięcej czasu spędzamy na opanowaniu układu tanecznego. Oczywiście, ja mam z tym największy problem. Świątecznej choreografii uczyłem się przez kilka godzin - przyznaje z uśmiechem pan Michał.

  Świąteczny TikTok Smolarczyków

  - Ale wiele filmików udaje nam się nagrywać bardzo szybko - nawet w kilka minut - dodaje Julia.

  W najbliższym czasie jędrzejowscy TikTokerzy planują dla swoich widzów filmik z treningu na siłowni. Jaki będzie efekt? Z pewnością będziemy obserwować.

  Pan Michał i Julka zachęcali do udziału w scenkach także panią Ewę - żonę pana Michała i mamę Julki oraz Krystiana - syna i brata. Być może i oni pojawią w którychś produkcjach.

  Zobaczcie ich: Tato i córka z Jędrzejowa podbijają TikToka

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Koronawirus. Najważniejsze informacje

  Zostań inżynierem. Praktyczna wiedza się opłaca

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Echa Dnia za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Echa Dnia za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”