Paweł Wiśniewski
Hubert Hurkacz wciąż walczy o awans do kończącego sezon turnieju tenisowego „NITTO ATP Finals” PAP/EPA
W meczu 1. rundy tenisowego turnieju cyklu ATP Masters 1000 (pula nagród: 5 415 410 euro) na twardych kortach paryskiej hali „Bercy”, Hubert Hurkacz pokonał Francuza Adriana Mannarino 7:6(5), 6:4. Tym samym, Polak zarobił 39 070 euro i w kolejnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Holger Rune (Dania) - Stan Wawrinka (Szwajcaria), a stawkę będzie już 72 865 euro. Aby marzyć o występie w kończącym sezon turnieju „NITTO ATP Finals”, Hurkacz musi wygrać w Paryżu!!!

Zwycięstwo Rosjanina Andrieja Rublowa z Amerykaninem Johnem Isnerem (6:2, 6:3) sprawiło, że Hubert Hurkacz ma już tylko jedną możliwość udziału w turnieju w Turynie - pokonać wszystkich rywali w „Rolex Paris Masters”!

W meczu z Adrianem Mannarino, Polak - rozstawiony z numerem 10 - stoczył wyrównany bój. Był to zresztą rewanż za porażkę z Francuzem w 2. rundzie tegorocznego Australian Open.
W pierwszym secie żadnemu z tenisistów nie udało się przełamać podania rywala i o zwycięstwie decydował tie-break, w którym Hurkacz wykorzystał wszystkie swoje serwisy, natomiast Mannarino - grający w Paryżu dzięki „dzikiej karcie” - raz się pomylił.

W drugim secie, naszemu tenisiście udało się raz przełamać serwis rywala, co okazało się decydujące o jego sukcesie. Trwający godzinę i 50 minut mecz Polak zakończył efektownym asem, których w całym spotkaniu miał aż 20, przy zaledwie pięciu Mannarino.