Tomasz Dębek
H. Hurkacz
H. Hurkacz Pawel Relikowski / Polska Press
Różnie poszło naszym najlepszym tenisistom w sobotnich półfinałach turniejów w Ostrawie i Metz. Iga Świątek przegrała z Maria Sakkari, z kolei Hubert Hurkacz okazał się lepszy od Petera Gojowczyka i zagra w finale.

Iga Świątek (WTA 6) postawiła się Marii Sakkari (WTA 12) w półfinale turnieju WTA 500 w Ostrawie, tak samo jak podczas tegorocznego Rolanda Garrosa Greczynka znów okazała się od niej lepsza. Raszynianka grała solidnie, lecz nie potrafiła znaleźć sposobu na potężny serwis i zabójcze kontry rywalki. Ostatecznie po niespełna dwóch godzinach uległa w dwóch setach, 4:6, 5:7. Dla Świątek był to jednak pierwszy półfinał od majowego turnieju w Rzymie, który wygrała. Sakkari w niedzielnym finale zmierzy się z Estonką Anett Kontaveit (WTA 30).

Lepsze wiadomości dopłynęły do polskich kibiców z Metz. Tam w półfinale turnieju Moselle Open rozstawiony z numerem 1 Hubert Hurkacz (ATP 13) pokonał niewygodnego Petera Gojowczyka (ATP 101). Zwycięstwo 6:4, 7:6 (4) zajęło wrocławianinowi 95 minut. Po raz kolejny nie stracił na francuskich kortach seta, wcześniej wygrał z byłym liderem światowego rankingu Andym Murrayem (ATP 113) 7:6 (7-4), 6:3 i reprezentantem gospodarzy Lucasem Pouille (ATP 142) 6:2, 6:3.

Rywalem Hurkacza w finale będzie 30-letni Hiszpan Pablo Carreno Busta (ATP 16). Pokonał on Gaela Monfilsa (ATP 20) 7:5, 7:6 (10-8). Niedzielny finał rozpocznie się o godz. 16.