Tenis stołowy. Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów wygrał z Olimpią-Unia Grudziądz 3:1 i Akademią Zamojską Zamość. Zobacz zdjęcia

Damian Wiśniewski
Tenisiści stołowi z Suchedniowa odnieśli dwa kolejne zwycięstwa ligowe
Tenisiści stołowi z Suchedniowa odnieśli dwa kolejne zwycięstwa ligowe archiwum klubu
Tenisiści stołowi Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów utrzymują bardzo dobrą formę w rozgrywkach Lotto Superligi. Ostatnio wygrali dwa spotkania.

Tenisiści stołowi z Suchedniowa kontynuują bardzo dobrą grę w sezonie 2022/2023. Drużyna ta jako jedyna w sześciu rozegranych przez siebie spotkaniach zdobyła komplet zwycięstw i dzięki temu zajmuje pierwsze miejsce w ligowej klasyfikacji.

W ostatnich dniach Global Pharma Orlicz 1924 odniósł dwa kolejne zwycięstwa, w obu spotkaniach wygrywając po 3:1. W pierwszym z nich klub z powiatu skarżyskiego zmierzył się z Olimpią-Unia Grudziądz.

Mecz ten zaczął się od pojedynku w którym Asuka Machi pokonał do zera Łukasza Sokołowskiego. Japończyk z suchedniowskiej drużyny zdominował przeciwnika złwaszcza w drugim secie, którego wygrał do dwóch.

W drugim pojedynku Piotr Cyrnek ograł 3:0 Ibrahima Gunduza. W trzecim Robert Floras musiał uznać wyższość Parka Jangwoo, choć w pierwszej partii to on wygrał na przewagi do 12. Mecz rozstrzygnęło ostatecznie starcie, w którym Asuka Machi wygrał 2:1 z Janem Zandeckim.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów - Olimpia-Unia Grudziądz 3:1
Asuka Machi – Łukasz Sokołowski 3:0 (11:7, 11:2, 11:8)
Piotr Cyrnek – Ibrahim Gunduz 3:0 (11:6, 11:8, 11:6)
Robert Floras – Park Jeongwoo 1:3 (14:12, 9:11, 3:11, 11:13)
Asuka Machi – Jan Zandecki 2:1 (11:6, 9:11, 11:9).

W kolejnym meczu Global Pharma Orlicz pokonał 3:1 Akademię Zamojską Zamość. W pierwszym pojedynku tego meczu Daniel Bąk przegrał 0:3 z Piotrem Chodorskim, a najbardziej zacięty był trzeci set, którego zawodnik Orlicza przegrał na przewagi do dziesięciu.

Później drużyna z Suchedniowa radziła sobie lepiej. W drugim pojedynku Asuka Machi pokonał 3:1 Przemysława Walaszka. Japoński tenisista największą różnicą punktową wygrał pierwszego seta, w którym pozwolił swojemu rywalowi na zdobycie tylko czterech oczek. W trzecim starciu Robert Floras ograł 3:0 Andrew Baggaleya, ale pojedynek był bardzo zacięty - zawodnik z Suchedniowa wygrywał odpowiednio trzema, dwoma i znów trzema punktami. Mecz zakończyła wygrany Asuki Machi z Robertem Chodorskim.

Akademia Zamojska - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 1:3
Piotr Chodorski - Daniel Bąk 3:0 (11:7, 11:6, 12:10)
Przemysław Walaszek - Asuka Machi 1:3 (4:11, 11:8, 5:11, 6:11)
Andrew Baggaley - Robert Floras 0:3 (8:11, 8:11, 9:11)
Piotr Chodorski - Asuka Machi 0:2 (3:11, 5:11).