To była wyjątkowa impreza sportowo - rekreacyjna dla niepełnosprawnych z Kielc. Zorganizowało ją stowarzyszenie "Z Nami Raźniej" [ZDJĘCIA]

dor
Pamiątkowe zdjęcie uczestników imprezy sportowo - rekreacyjnej w Orzechówce - niepełnosprawni oraz przedstawiciele zarządu stowarzyszenia "Z Nami Raźniej".
Pamiątkowe zdjęcie uczestników imprezy sportowo - rekreacyjnej w Orzechówce - niepełnosprawni oraz przedstawiciele zarządu stowarzyszenia "Z Nami Raźniej". Fot. Ilona Grabarz
Stowarzyszenie "Z Nami Raźniej" z Kielc dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Urzędu Miasta Kielce zorganizowało imprezę sportowo-rekreacyjną dla osób niepełnosprawnych z Kielc. Odbyła się ona na działce rekreacyjnej w Orzechówce. Było dużo atrakcji.

Podczas imprezy sportowo - rekreacyjnej realizowanej w ramach zadania publicznego "Aktywni Razem" został zorganizowany piknik integracyjny. Był on połączony z różnymi grami, zabawami oraz zawodami sportowymi, dostosowanymi poziomem trudności do możliwości jego uczestników. Były między innymi gra w boccię, rzutki, przeciąganie liny oraz strzały piłką do bramki i biegi.

- Cieszę się, że mogliśmy przy okazji kolejnej akcji pomóc i dać coś od siebie osobom niepełnosprawnym. Bo to właśnie one w działalności naszego stowarzyszenia są dla nas najważniejsze. Z tego miejsca pragnę podziękować Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie i Urzędowi Miasta Kielce w imieniu swoim oraz całego stowarzyszenia "Z Nami Raźniej" za wsparcie. Dzięki niemu mogliśmy zrealizować zadanie publiczne "Aktywni Razem". To ważne, że są ludzie, którzy chcą pomagać. Bo przecież dobro, które dajemy innym, prędzej czy później do nas powróci - powiedział Piotr Płoskonka, prezes zarządu stowarzyszenia "Z Nami Raźniej".

- Dzięki wsparciu ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Urzędu Miasta Kielce mogliśmy zorganizować na działce rekreacyjnej w Orzechówce imprezę sportowo - rekreacyjną dla grupy niepełnosprawnych z Kielc. Cieszę się że po raz kolejny mogliśmy dać coś od siebie osobom, które na co dzień zmagają się ze swoimi słabościami. To dla nas duże przeżycie. Warto pomagać. Mamy nadzieję, że na naszej drodze zawsze znajdą się ludzie, którzy będą chętni do pomocy na rzecz osób potrzebujących - mówił Piotr Kardas, wiceprezes zarządu stowarzyszenia "Z Nami Raźniej".

- Kiedy patrzę na radosne twarze naszych uczestników uświadamiam sobie, jak bardzo ważnym elementem naszego życia jest empatia oraz chęć niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. A radość, którą dajesz innym, jest bezcenna. Nie kupisz jej za żadne pieniądze. Patrząc przy okazji naszej akcji w Orzechówce na zaangażowanie osób niepełnosprawnych w różne gry i zabawy sportowe oraz ich wrażliwość i otwartość na świat, wiem jedno - wiele możemy się od nich nauczyć - powiedziała skarbnik zarządu stowarzyszenia Renata Gubała.

POLECAMY RÓWNIEŻ:Laureaci Plebiscytu 2018 i ich kobiety - żony, narzeczone, dziewczyny

Świętokrzyskie zawodniczki jak modelki [AKTUALIZACJA]


Najprzystojniejsi sportowcy w świętokrzyskich klubach. Zdjęcia z prywatnych sesji!

Księża z diecezji kieleckiej mistrzami Polski w piłce nożnej! [ZDJĘCIA]Dodaj ogłoszenie