Tokio 2020. Bardzo dobry mecz Andreasa Wolffa, Niemcy pokonali Norwegów

Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Łomża Vive Kielce, Andreas Wolff.
Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Łomża Vive Kielce, Andreas Wolff. Polska Press
Reprezentacja Niemiec piłkarzy ręcznych na igrzyskach olimpijskich w Tokio pokonała Norwegię 28:23 i jest bliska zapewnienia sobie awansu do ćwierćfinału. Bardzo dobry mecz rozegrał niemiecki bramkarz Łomża Vive Kielce, Andreas Wolff.

Niemcy - Norwegia 28:23 (14:11)
Niemcy: Wolff (10/31 = 32%), Bitter (7/9 = 78 %) - Gensheimer 6 (6), Golla 2, Pekeler 2, Knorr, Weinhold 2, Weber 2, Haefner 1, Kuehn 3, Kastening 5, Drux 2.
Norwegia: Bergerud (7/25 = 28 %), Saeveraas (5/14 = 36 %) - Sagosen 7 (4), Oeverby 3, Joendal 5, Bjoerrnsen 3, Gullerud 1, O'Sullivan 2, Reinkind 1.

Dla Niemców była to druga wygrana w turnieju w czwartym meczu. Duży wkład w zwycięstwo mieli bramkarze - Andreas Wolff z Łomża Vive Kielce, który przez 45 minut bronił z 32-procentową, a w pierwszej połowie z aż 45-procentową skutecznością oraz Johannes Bitter, który w ostatnim kwadransie wręcz zamurował niemiecką bramkę.

Od początku meczu warunki dyktowali nasi zachodni sąsiedzi, którzy wykorzystali kilka świetnych interwencji swojego bramkarza i w 20 minucie prowadzili 9:4. Wolff bronił do tego momentu z 70-procentową (!) skutecznością. Gdyby jego koledzy z pola popełnili mniej prostych błędów w ofensywie, bramkarz mistrzów Polski wygrałby Niemcom mecz już do przerwy.

W końcówce pierwszej połowy i na początku drugiej Norwegowie powoli odrabiali straty (33 minuta 14:13), ale kilka kolejnych interwencji Andiego znów pozwoliło im odskoczyć (43 min. 21:16). W 49 minucie Norwegowie doskoczyli na 22:21, ale Bitter, który stał już wtedy w bramce, bronił fenomenalnie i do końca spotkania dał się pokonać tylko dwa razy.

Do zapewnienia sobie awansu do ćwierćfinału Niemcy potrzebują przynajmniej remisu w niedzielnym meczu z Brazylią.

Andreas Wolff (Niemcy), 10 obron/31 rzutów = 32 %, czas gry: 45:08.