Tokio 2020. Hiszpanie wygrali, choć nie bez problemów

Na bramkę Brazylijczyków rzuca Angel Fernandez.
Na bramkę Brazylijczyków rzuca Angel Fernandez. IHF.info
Reprezentacja Hiszpanii w piłce ręcznej odniosła trzecie zwycięstwo w swoim trzecim meczu na igrzyskach olimpijskich w Tokio, pieczętując tym samym awans do ćwierćfinału. "Los Hispanos" pokonali Brazylię 32:25, trzy bramki zdobył dla nich Alex Dujszebajew z Łomża Vive Kielce.

Hiszpania - Brazylia 32:25 (18:16)
Hiszpania: Perez de Vargas (13/37 = 35 %, 2 gole), Corrales (0/1 = 0 %) - Gurbindo 1, Maqueda 2, Fernandez 3, Entrerrios 4, A. Dujszebajew 3, Sarmiento 3, Sole 5 (2), Figueras 4, Morros, Garcia, Gomez 4 (2), Guardiola 1.

Dwa poprzednie pojedynki Hiszpania wygrała tym samym wynikiem - pokonała 28:27 Niemcy i Norwegię. Mecz z Brazylią przez niemal całą pierwszą połowę toczył się pod dyktando Canarinhos, którzy wykorzystali słabą początkowo grę drużyny Jordi Ribery w obronie. W 9 minucie Brazylia prowadziła 7:3. Dopiero w końcówce tej części gry drużyna z Półwyspu Iberyjskiego poprawiła grę, zaczęła zmuszać rywali do prostych błędów i odrobiła straty (23 min. 13:13), a jeszcze przed przerwą wypracowała dwubramkową przewagę.

W drugiej połowie Hiszpanie długo prowadzili różnicą od dwóch do czterech bramek. Brazylia trzymała się do 54 minuty, kiedy przegrywała 24:26, ale potem straciła sześć bramek z rzędu.

W drużynie Hiszpanii w meczu grał zawodnik Łomża Vive Kielce ALex Dujszebajew oraz były gracz mistrzów Polski, Angel Fernandez. Obaj zdobyli po trzy gole.

Alex Dujszebajew (Hiszpania), 3 bramki/4 rzuty, 3 asysty, 1 strata, 1 przechwyt, czas gry: 28:42.
Angel Fernandez (Hiszpania), 3/6, 2 asysty, 1 strata, czas gry: 54:31.