Tomasz Półgrabski z Ostrowca pokieruje Stadionem Narodowym w...

  Tomasz Półgrabski z Ostrowca pokieruje Stadionem Narodowym w Warszawie

  Rafał SOBOŃ

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Tomasz Półgrabski

  Tomasz Półgrabski ©msport.gov.pl

  Pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego Tomasz Półgrabski - sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki - odchodzi z resortu. Pokieruje Stadionem Narodowym.
  Tomasz Półgrabski

  Tomasz Półgrabski ©msport.gov.pl

  Pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego Tomasz Półgrabski z dniem 3 lipca obejmie funkcję prezesa Spółki PL.2012+, będącego operatorem Stadionu Narodowego w Warszawie. Zastąpi na tym stanowisku Marcina Herra.

  - Dla mnie to powołanie, to swoiste wyróżnienie, ale i kolejne życiowe wyzwanie. Jestem takim człowiekiem zadaniowym. Kilka już zrealizowałem. Będę starał się wypełnić ten obiekt kibicami, by tętnił życiem, był dumą Polaków i uzyskał dodatni bilans finansowy - skomentował Tomasz Półgrabski.

  30 czerwca dotychczasowy zarząd nie otrzymał absolutorium. W miejsce odwołanego zarządu, na stanowisko prezesa spółki minister powołał Tomasza Półgrabskiego, który ma spore doświadczenie w pracy przy dużych projektach.

  W latach 1998-2000 pełnił funkcję Koordynatora Programu Przygotowań Olimpijskich, od 2001 do 2007 r. Sekretarza Generalnego w Polskim Związku Tenisa, w latach 2007 - 2012 Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, prowadził m.in. wdrażanie strategii w obszarze sportu; przygotowań olimpijskich do IO Londyn 2012, szkolenia menedżerów oraz trenerów; koordynował rządowy program "Moje Boisko - Orlik 2012"; był odpowiedzialny za stworzenie i nadzór realizacji programu sponsoringowego w tenisie "PZT Prokom Team"; brał udział w pracach międzynarodowej grupy specjalistów ds. opracowania modelu dobrych praktyk dla NGO's', współpracował z Polskim Komitetem Olimpijskim przy realizacji Programu Solidarności Olimpijskiej, koordynował kilka programów przygotowań do największych imprez sportowych, w tym: Ateny 2004, Vancouver 2010, Soczi 2014. Zasiadał w radzie ds. bezpieczeństwa EURO 2012. Był członkiem misji olimpijskiej Sydney 2000.

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu OSTROWIECKIEGO


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia