Zamknij

Echo Dnia

TOP 7 prezentów na Dzień Kobiet. Jaki upominek na święto Pań?

W latach 70. do popularnych podarunków dołączyły kwiaty. Początkowo ofiarowywano goździki, a później tulipany. Z okazji tego dnia publikowano portrety

Dawid Łukasik

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

W latach 70. do popularnych podarunków dołączyły kwiaty. Początkowo ofiarowywano goździki, a później tulipany. Z okazji tego dnia publikowano portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego zgodnie z opinią Władysława Gomułki, że „nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli”. W zakładach pracy czy szkołach był obchodzony obowiązkowo. Była to okazja do uzupełniania braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano paniom takie dobra materialne, jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa.

Dziś Dzień Kobiet to przede wszystkim okazja, by najbliższym paniom sprawić miły gest - obdarować je życzeniami, dobrym słowem czy prezentami, niekoniecznie pierwszej potrzeby.

Oczywiście w dalszym ciągu na topie są kwiaty - te uchodzą zawsze za jeden z najbardziej trafionych i uniwersalnych prezentów dla kobiet.

Furorę robią tak zwane flower boxy, czyli kwiaty umieszczone w dekoracyjnych pudełkach. - W tej chwili proponujemy je w naprawdę różnorodnych zestawach w wielu kolorach. Dzień Kobiet to czas kojarzony już z wiosną, dlatego barwne bukiety są jak najbardziej wskazane - mówi Milena Ramiączek z kwiaciarni Florina w Galerii Echo w Kielcach. Co do wyboru samych kwiatów, i tu panowie mogą puścić wodze fantazji. - Coraz mniej zwracamy uwagę na symbolikę kwiatów. Mężczyźni wybierają to, co im się zwyczajnie podoba. Popularne są róże, tulipany, ale coraz częściej komponujemy też bukiety z goździkami, niegdyś w pierwszej kolejności kojarzącymi się z świętem kobiet - zauważa specjalistka.


Życzenia na Dzień Kobiet. Sprawdź nasze propozycje

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy