Trwa Europejskie Święto Jabłka - XIX Jabłkobranie w Obrazowie. Dwudniowa impreza to wiele atrakcji. Sobota upłynęła pod znakiem biegów i zawodów wędkarskich oraz koncertów muzycznych. Niedziela to podziękowano za plony, koncerty muzyczne i koncert w piciu soku.

Krzysztof Tworek, wójt Obrazowa przypomniał, że Obrazów świętuje pod znakiem jabłka.

- Mamy jabłkowe dożynki, gdyż w naszej gminie dominują sady - powiedział wójt Krzysztof Tworek. - Dlatego nie mamy tradycyjnego wieńca, jak inne gminy. Naszym wieńcem jest kosz wypełniony tym wszystkim, co urodziło się na obrazowskiej ziemi. To jabłka, śliwki, winogrona, brzoskwinie. Co tylko urośnie można zobaczyć w tym koszu. Kosz jest pełen, bo w tym roku mamy nadurodzaj, wszystkiego urodziło się trzy razy więcej, niż zazwyczaj.

Najważniejszą częścią jabłkowego święta były zorganizowane w niedzielę sadownicze dożynki. Rozpoczęła je msza święta dziękczynna w południe, po której nastąpiła część obrzędowa dożynek i prezentacje szkół z terenu gminy Obrazów.

O godzinie 16. 30 głoszone zostaną wyniki konkursu - na najsmaczniejszy wypiek jabłkowy i X Mistrzostwa Polski w Piciu Soku Jabłkowego.

Gwiazda wieczoru będzie zespół Mirami, który wystąpi o godzinie 21. Po pokazie sztucznych ogni o godzinie 22 rozpocznie się potańcówka pod gwiazdami

Zobacz galerię


POLECAMY RÓWNIEŻ:

I Świętokrzyskie Forum Rolnicze. Transmisja telewizyjna

I Świętokrzyskie Forum Rolnicze. Stawki dopłat bezpośrednich po 2020 roku

Strefa Agro. Kolejny dramat cenowy. 27 tysięcy hektarów zniszczonych suszą

I Świętokrzyskie Forum Rolnicze. Skuteczne sposoby zwiększenia plonowania

I Świętokrzyskie Forum Rolnicze. ASF się rozszerza, "wlewają się" owoce i warzywa zza granicy. Mocny głos rolników


Imprezy folklorystyczne i kulinarne w Świętokrzyskiem. Gdzie promować i sprzedawać wiejskie produkty

Wzór umowy o pomocy przy zbiorach - pobierz! [po polsku i ukraińsku]

ZOBACZ TEŻ: 60 SEKUND BIZNESU - BRAKUJE RĄK DO PRACY