Trzecia kwarta - katastrofa, czwarta-rewelacja. Porażka koszykarzy AZS UJK Kielce

(MAT)
Katastrofalna trzecia kwarta przesądziła o porażce w debiucie w drugiej lidze koszykarzy AZS UJK Kielce. Kielczanie przegrali z AZS UMCS Lublin.

AZS UJK Kielce – AZS UMCS Lublin 58:69, (13:17, 15:17, 7:27, 23:8)

AZS UJK: Lewandowski 14 (2x3), Szewczyk 12 (1x3), Osiakowski 11, Nowaczek 10, Fąfara 5, Druszcz 4, Nowakowski 2, Jagiełło, Sprengel, Kowalski.

AZS UMCS: Wiśniewski 23, Tradecki 15 (4x3), Karolak 12 (2x3), Dusiło 8, Beczek 6, Stefaniuk 3 (1x3), Marciniak 2, Krzeszowski, Myśliwiec

Lublinianie, którzy zaliczani są do grona faworytów ligi, zawdzięczają zwycięstwo w Kielcach wygranej aż 27:7 trzeciej kwarcie. W pierwszej połowie obie drużyny były nieskuteczne, a przewaga lublinian do przerwy wynosiła tylko sześć punktów (28:34). W całym meczu zespół z Lublina miał jednak przewagę pod atakowaną tablicą, trafił dwa razy więcej rzutów z dystansu (siedem, przy trzech drużyny z Kielc) i miał więcej zbiórek (37:33).

Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta. Gdy po jej końcu na tablicy widniał wynik 35:61, wydawało się, że spotkanie zakończy się wysokim zwycięstwem lublinian. Agresywna obrona gospodarzy w czwartej kwarcie pozwoliła ekipie AZS UJK odrobić większość strat, jednak zwycięstwo AZS UMCS Lublin nie było zagrożone. - Jestem dumny z drużyny, że podniosła się w czwartej kwarcie. W porównaniu z tym, co chcemy grać, w obronie nasz występ był średni, ale momentami dobry, natomiast w ataku słaby. Trzeba też pamiętać, że trenujemy dopiero cztery tygodnie - skomentował trener AZS UJK, Rafał Gil.

W przerwie spotkania przed publicznością wystąpił znany na całym świecie freestyler Mieszko Włodarczyk, która dał pokaz z piłkami.

14. TBV Start II Lublin 1 1 42-109

1-8 miejsce - faza play off o awans do I ligi, 13-14 gra o utrzymanie wII lidze.

W następnej kolejce, 1.10 : AZS UJK - Probas-ket Kutno, Politechnika - Start II Lublin.