Trzecia liga. Remis Spartakusa Daleszyce z Chełmianką. Smutek w szatni po meczu. - Sytuacja jest trudna, ale walczymy dalej - mówił trener

dor
Spartakus Daleszyce zremisował z Chełmianką Chełm 1:1.
Spartakus Daleszyce zremisował z Chełmianką Chełm 1:1. Fot. Aleksander Piekarski
Spartakus Daleszyce zremisował w trzecioligowym meczu z Chełmianką Chełm 1:1. Bramkę zdobył Piotr Ostrowski w 72 minucie z karnego.

Spartakus Aureus Daleszyce - Chełmianka Chełm 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Michał Efir 47, 1:1 Piotr Ostrowski 72 z karnego.
Spartakus: Pietras 6 - M. Zawadzki 5, Cedro 5 Ż, Jeziorski 5 (65. Brożyna 4), Ostrowski 5 - W. Wołowiec 6, Krzeszowski 4, Ł. Zawadzki 6, Kokosza 5, Blicharski 5 (80. Kukiełka nie klas.) - Maciejski 6.
Chełmianka: Osuch - Kursa, J. Niewęgłowski, Chodziutko, Kwiatkowski - Kotowicz, Uliczny, Czułowski, Pioś - Efir, Szpak.
Widzów: 300.
Sędziował: Mateusz Czerwień z Krakowa.

To był bardzo ważny mecz dla walczącego o utrzymanie Spartakusa. - Napięcie było widoczne w szatni na odprawie, w czasie meczu to się potwierdziło. Było dużo walki, zaangażowania, szkoda, że nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Mamy tylko remis, ale trzeba przyznać, że z przebiegu spotkania jest to sprawiedliwy wynik - powiedział Krzysztof Trela, trener Spartakusa.
Prowadzenie objęli goście w 47 minucie. Pioś podał do Efira, a ten pokonał Szymona Pietrasa. Wyrównał w 72 minucie Piotr Ostrowski strzałem z rzutu karnego. Jedenastkę wywalczył Mariusz Maciejski.
- Były też inne okazje do zdobycia bramki. Chełmianka w 43 minucie trafiła w słupek, my mieliśmy sytuację sam na sam, ale Wiktor Brożyna w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę. Dwa razy uderzał też Piotrek Ostrowski, raz niecelnie, raz obronił bramkarz. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, po meczu każdy siedział w szatni ze spuszczoną głową. Ale mamy jeszcze dziesięć spotkań, jeszcze dużo punktów do zdobycia. Będziemy walczyć - dodał trener Krzysztof Trela.