Trzecia liga. Spartakus Daleszyce zremisował w derbach z Wisłą Sandomierz 2:2, ale...spadł do czwartej ligi [ZDJĘCIA]

dor
Spartakus Daleszyce zremisował z Wisłą Sandomierz 2:2.
Spartakus Daleszyce zremisował z Wisłą Sandomierz 2:2. Fot. Mateusz Głozowski
Spartakus Daleszyce zremisował z Wisłą Sandomierz 2:2, ale ten remis oznacza, że drużyna z Daleszyc straciła matematyczne szanse na utrzymanie. Do będącej nad kreską Soły Oświęcim traci 10 punktów, a do rozegrania pozostały trzy kolejki.

Spartakus Daleszyce - Wisła Sandomierz 2:2 (2:0)
Bramki: Wiktor Brożyna 22, Piotr Ostrowski 31 z karnego - Kacper Piechniak 49, Kamil Bętkowski 65.
Spartakus: Pietras 5 - Blicharski 6, Cedro 6, Bednarski 0 ŻŻCZ 90, W. Wołowiec 6 Ż (87. Dziedzic nie klas.) - Ł. Zawadzki 5 (70. Bogacz nie klas. Ż), Brożyna 7 (77. Wychowaniec nie klas.), Ostrowski 7 - Sot 6, Jeziorski 6.
Wisła: Wierzgacz 8 - Konefał 6, Kolbusz 6, Czerwiak 6, Bażant 5 (46. Pasternak 5) - Sornat 6 Ż (81. Poński nie klas. Ż), Kamiński 5 (46. Siedlecki 5), Sudy 6, Nogaj 6 - Bętkowski 7 Ż, Piechniak 7.
Widzów: 200.

W derbach województwa świętokrzyskiego podział punktów. Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Spartakusa. W 22 minucie Kamil Blicharski dośrodkował na pole karne, uderzył Bartosz Sot, bramkarz Wisły Stanisław Wierzgacz odbił piłkę, ale przy dobitce Wiktora Brożyny był bezradny. W 31 minucie było 2:0. Szczepan Krzeszowski wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Piotr Ostrowski.
- Bardzo dobrze weszliśmy w mecz. Na boisku miejscami stała woda, a mimo to fajnie graliśmy piłką. Do przerwy było 2:0. Na początku drugiej połowy Bartek Sot miał znakomita okazję do strzelenia gola, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Gdyby strzelił na 3:0, to myślę, że byłoby po meczu. A później tradycyjnie już po prostych błędach straciliśmy dwie bramki. Dziękuję zawodnikom za walkę, determinację, ale tym remisem straciliśmy już matematyczne szanse na utrzymanie - mówił Krzysztof Trela, trener Spartakusa.
-Mecz na przełamanie dla nas. Z tego co słyszałem, Wisła wcześniej nie mogła uzyskać dobrego wyniku w Daleszycach, tym razem nam się udało. W pierwszej połowie było oberwanie chmury, przegrywaliśmy 0:2, ale zawodnicy pokazali charakter, zdali test na mężczyznę. Po przerwie udało się strzelić dwa gole i wywozimy remis. Mieliśmy jeszcze inne okazje - Sornat, Pasternak i rzut wolny, który wykonywał Damian Nogaj, ale uderzył nad poprzeczkę - mówił Rafał Wójcik, trener Wisły.