Trzecia porażka koszykarzy Politechniki Świętokrzyskiej

/MAT/
Na zdjęciu fragment niedzielnego spotkania. Rzut rywala próbuje blokować Szymon Rzońca (z lewej). Mateusz Kołodziej
Trzeciej porażki w swoim czwartym spotkaniu trzeciej ligi doznali koszykarze Politechniki Świętokrzyskiej. Podopieczni Stanisława Dudzika przegrali w niedzielę we własnej hali wiceliderowi tabeli, UKS Unii Skrzyszów.

Akademicy nie byli faworytem tego spotkania. Goście w 80 procentach to bowiem byli koszykarze drugoligowej Unii Tarnów, którzy od tego sezonu, razem z dobrze znanym w środowisku koszykarskim trenerem Ryszardem Żmudą chcą odbudować tą dyscyplinę w Tarnowie. Na razie zespół występuje na licencji podtarnowskiego klubu ze Skrzyszowa, ale wszyscy gracze w składzie drużyny to wychowankowie Unii Tarnów, którzy jeszcze w tamtym sezonie z powodzeniem występowali na parkietach drugoligowych.

Mimo to młody zespół Stanisława Dudzika przez dwie kwarty był równorzędnym rywalem dla gości. Mocy brakło dopiero w drugiej połowie, a po prawie pięciu minutach bez punktu gospodarzy w czwartej kwarcie jasne stało się, że ze zwycięstwa cieszyć się będą goście. Za tydzień kielczanie zmierzą się w Wadowicach z miejscową Skawą. Po czterech kolejkach trzeciej ligi, gracze Politechniki plasują się na szóstym miejscu.

AZS Politechnika Świętokrzyska - UKS Unia Skrzyszów 54:78, (16;17, 16:17, 12:22, 10:22)
AZS Politechnika:
Kowalski 13, Borowicki 12, J.Strzałka 11, Rzońca 9, Pawlak 5, Rogowski 4, Paluch, M.Strzałka, Osuch.