Trzecia wygrana Korony i honorowy gol KKP Korona w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych

Sławomir Stachura
Korona Kielce wygrała już trzeci mecz na wiosnę
Korona Kielce wygrała już trzeci mecz na wiosnę Sławomir Stachura
Dwie nasze drużyny rozegrały w środę mecze w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. Korona Kielce SA wygrała w Mielcu ze Stalą, a KKP Korona przegrał w Krakowie z Cracovią 1:4.

Stal Mielec – Korona Kielce 0:2 (0:1)
Bramki:
Kacper Rogoziński 15, Jakub Wojtaszek 79.

Korona: Dudka, - Rabiej (77. Równicki), Świderski, Gawlik, Malec - Górski (55. Kruszec), P. Lisowski (80. Moskal), Prętnik, D. Lisowski (73. Sowiński) - Pawczyński (48. Janiczak), Rogoziński (41. Wojtaszek).

Kielczanie wygrali w Mielcu i potwierdzili, że są na razie najlepszym zespołem w rozgrywkach (wygrali rozgrywki jesienne). Rozegrali na wiosnę trzy mecze, wszystkie wygrali, nie tracąc przy tym nawet jednego gola.

- Cieszymy się ze zwycięstwa ale nie był to łatwy mecz. Kilka razy z opresji ratował nas bramkarz Jakub Dudka, który bronił nawet w sytuacjach sam na sam. Pierwszego gola strzelił głową Kacper Rogoziński, a drugiego w samej końcówce jego zmiennik Jakub Wojtaszek, który ubiegł bramkarza – przyznał Marek Graba, drugi trener Korony.

Cracovia – KKP Korona 4:1 (1:1)
Bramka:
Daniel Szelągowski 30 dla Korony.
KKP Korona: Drej – Kośmicki, Dziedzić (70. Filipowicz), Dziubek - Łukawski, Rybus, R. Turek, K. Turek (76. Sobura), Bartosik (Tomczyk) – Szelągowski, Gańczarski.

Pierwszą bramkę straciliśmy z rzutu karnego. Wyrównaliśmy przed przerwą po trafieniu Daniela, ale w drugiej połowie szybko straciliśmy gola. Potem mieliśmy dwie stuprocentowe okazje, ale niestety zabrakło skuteczności. W końcówce odkryliśmy się i gospodarze wbili nam dwie bramki między 76 a 78 minutą – podsumował mecz Mikołaj Pełka, trener KKP Korona, którego zawodnicy są o rok młodsi rywali. W rozgrywkach uczestniczą piłkarze z rocznika 2001 i młodsi, a KKP Korona ma graczy z rocznika 2002.

Trzeci świętokrzyski zespół – Juventa Starachowice, w sobotę, 31 marca, zagra z Karpatami Krosno w Starachowicach.