Trzecie zwycięstwo Korony w USA (zdjęcia)

Redakcja
W ataku na bramkę Icon FC Edi Andradina.
W ataku na bramkę Icon FC Edi Andradina. S. Stachura

Piłkarze Korony Kielce w trzecim i ostatnim meczu towarzyskim w USA pokonali uniwersytecką drużynę Icon FC 3:2 (1:2). Gole dla Korony strzelili Jacek Kiełb w 27 minucie, Edi Andradina w 51 i Michał Michałek w 75, a dla gospodarzy Alex Paszek w 14 i Tedy Niziolek w 45.

Icon FC - Korona Kielce 2:3 (2:1), Alex Paszek 14, Tedy Niziolek 45 - Jacek Kiełb 27, Edi Andradina 51, Michał Michałek w 75.

Korona, I połowa: Cierzniak - Nawotczyński, Markiewicz, Hernani, Bednarek - Kiełb, Zganiacz, Wilk, Kal - Edi Andradina, Konon. II połowa: Misztal - Szajna, Markiewicz, Hernani, Bednarek - Kiełb, Nowak, Edi Adnradina,Kal - Gawęcki, Michałek.
Icon FC: Vida - Ncholas, Bernstein, Fraczek, Sawyer - Paszek, T. Niziolek, D. Duka, A. Duka, Gehman - D. Niziolek oraz Oquendo, Frankoski, Vucetovic, Przybylo, Salmon, Sela, Sroka, Edwards, Olenovski, Clifton.

Mecz oglądało około 150 widzów, w tym kilkunastu w żółto-czerwonych barwach Korony. Zespół składający się z zawodników studiujących na uniwersytetach okazał się bardzo wymagający i prowadził najpierw 1:0, a potem 2:1. Kielczanie uzyskali przewagę dopiero w drugiej części, gdy trener rywala - Greg Bajek, który organizował przyjazd Korony do USA, dokonał wielu zmian w swojej drużynie.
- Grali agresywnie, sporo potrafią i mieliśmy kłopoty - mówił po meczu trener kielczan Włodzimierz Gąsior.
Korona strzelała w piątek ładne gole. Pierwszy padł po indywidualnej akcji Jacka Kiełba, który przebiegł z piłką ponad połowę boiska, drugiego świetnym strzałem z rzutu wolnego strzelił Edi Andradina, a zwycięskiego Michał Michałek po rzucie rożnym.
Kielczanie odnieśli więc komplet zwycięstw za oceanem. Najpierw wygrali z Ajaxem All Stars Connecticut 11:3, później z Polonią Nowy Jork 2:0, a na koniec z Icon FC 3:2. We wtorek po południu kielecka drużyna wylatuje do Polski
Kulisy meczu w poniedziałek w Echu Dnia.