Trzecioligowi piłkarze Wisły Sandomierz wygrali ważny mecz w Tarnowie

W meczu trzeciej ligi piłkarskiej, Unia Tarnów przegrała z Wisłą Sandomierz.

Unia Tarnów - Wisła Sandomierz 0:2 (0:0).

Bramki
: Daniel Beszczyński 57, Damian Juda 65.

Wisła:
Drzymała - Korona, Beszczyński, Wilk, Bażant - Piątkowski (71. Sudy), Górski, Mokrzycki, Juda (90. Jakóbczyk) - Piechniak (85. Łata), Róg (69. Nikanowycz).

Wisła wygrała niezwykle ważny mecz, bo obie drużyny są sąsiadami w tabeli i znajdują się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Wygrana zespołu z Sandomierza sprawiła, że wyprzedził on Unię w tabeli.

- Spotkanie było twarde, Unia pokazała się z dobrej strony. Od jakiegoś czasu dobrze prezentujemy się na wyjazdach, gramy solidnie w obronie i pomysłowo w ataku, ale nareszcie to się przełożyło na wynik. I to w tak ważnym meczu - cieszył się trener Wisły, Grzegorz Wesołowski. - Punkty są cenne, ale trzeba je jeszcze zbierać, żeby oddalać się od strefy spadkowej - dodał.

W pierwszej połowie bliższa zdobycia gola była Unia. W 40 minucie jeden z jej zawodników dostał piłkę będąc sześć metrów od bramki, ale na szczęście dla Wisły nie trafił.

W drugiej połowie przewagę mieli sandomierzanie, którzy zdobyli dwie bramki. Przy obu asystował Jarosław Piątkowski. W 57 minucie idealnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Daniela Beszczyńskiego, a osiem minut później był przedostatnim ogniwem składnej, zespołowej akcji Wisły - podał do będącego w polu karnym Damiana Judy, który uderzeniem bez przyjęcia, przy słupku umieścił piłkę w bramce. Przy stanie 0:1 Piątkowski mógł zdobyć swojego gola, ale bardzo dobrze spisał się tarnowski bramkarz.