Trzy medale staszowskich zapaśników w Drzonkowie

PK
Pierwszy z lewej Patryk Jurkowski z Czarnych Połaniec, z prawej Jakub Wojsa z Centrum Staszów Archiwum prywatne
Trzy medale - srebrny i dwa brązowe - wywalczyli zapaśnicy z powiatu staszowskiego, stylu wolnego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Lubuskie 2017. Zawody zapaśnicze odbyły się w Drzonkowie.

Srebrny medal wywalczył Patryk Jurkowski z Czarnych Połaniec w najlżejszej kategorii, 42 kilogramy (trener Tadeusz Szkwarek).

W finale nasz zawodnik przegrał z Mateuszem Łuszczyńskim z ZKS Koszalin. Brązowe krążki zdobyli Jakub Wojsa z Centrum Staszów w tej samej kategorii (trener Wiktor Skrobacz) i Jakub Władczyk z Czarnych w kategorii 69 kilogramów (trener Wiktor Skrobacz). Ponadto Mateusz Grzybowski z Centrum zajął piąte miejsce w kategorii 69 kilogramów , a Dominik Wolak z Czarnych 17. lokatę w wadze 100 kilogramów. W klasyfikacji klubowej Czarni skończyli zawody na 13. miejscu, Centrum na 19, a w klasyfikacji województw świętokrzyskie zajęło siódme miejsce.