Trzy medale świętokrzyskich kolarzy przełajowych w mistrzostwach Polski

saw
Waldemar Banasiński na podium
Waldemar Banasiński na podium archiwum organizatora
Trzy razy stawali na podium świętokrzyscy kolarze w mistrzostwach Polski w przełajach, które odbyły się w Strzelcach Krajeńskich. Zdobyli dwa złota i brąz.

W kategorii elita brązowy medal wywalczył Patryk Kostecki z grupy Domin Sport Włoszczowa, a wyprzedzili go podobnie jak w ubiegłorocznych mistrzostwach Marek Konwa (grupa Volkswagen Samochody Używane) i Bartłomiej Mikler z Victorii Jarocin.

W kategorii Żaków (11-12 lat) triumfowała Gabriela Kaczmarczyk ze Szkółki Kolarska KSKS Vento Bike Team Daleszyce i to jej kolejny w tym roku sukces.

W kategorii Masters (65-69 lat) złoty medal i mistrzostwo Polski zdobył natomiast kielczanin Waldemar Banasiński, który reprezentuje browar Fortuna. Banasiński, to aktualny wicemistrz świata w kolarstwie przełajowym.

Miejsca pozostałych zawodników z Kielecczyzny 7. Aleksandra Jaworska (żaki, Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Team Daleszyce)
17. Małgorzata Bandura (młodziczka, DEK Meble Cyclo Korona Kielce)
13. Natalia Kaczmarczyk (juniorka młodsza, Cyclo Korona)