Trzy starty i trzy medale Wojtka Makowskiego!

(SAW)
archiwum
Kapitalnie spisał się kielczanin Wojciech Makowski na mistrzostwach świata w pływaniu osób niepełnosprawnych, które rozgrywane są w Meksyku. Wystartował trzy razy i zdobył trzy medale.

Jak już informowaliśmy wcześniej 25-letni Wojtek, reprezentujący klub IKS AWF Warszawa, wywalczył złoty medal na swoim koronnym dystansie 100 metrów stylem grzbietowym z czasem 1.12, 03 minuty, a na 100 metrów stylem dowolnym zdobył srebro (1.02,78). Swój ostatni start w Meksyku Wojtek miał w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego i zdobył brąz na 50 metrów stylem dowolnym z czasem 27,75.

- Jesteśmy niezwykle dumni z syna. Świetnie się spisał – mówi Urszula Makowska, mama Wojtka.
Wojtek Makowski to aktualny wicemistrz igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym w kategorii niewidomych. Na mistrzostwach świata w Meksyku potwierdził swoją wielką klasę.