Trzydniowy turniej siatkówki dzikich drużyn w Ostrowcu. Wygrał zespół STO [ZDJĘCIA]

Anna Śledzińska
Osiem drużyn wystartowało w letnim, X Turnieju Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Zwyciężył zespół STO, który w finale trzydniowej imprezy pokonał w dwóch setach Fitness Klub Centrum.

Turniej siatkówki dzikich drużyn rozgrywany na boisku Orlik na osiedlu Ogrody w Ostrowcu, to już wakacyjna tradycja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tym razem na boisku stawiło się osiem drużyn.

Oto wyniki ich rywalizacji:
27.08.2020 (czwartek)

Fitness Klub Centrum - Audi A3 2:1 (9:15, 15:9, 15:11)
Sandały Andrzeja – FcpoNalewce 2:1 (15:9, 10:15, 15:7)
Amol – STO 0:3 (5:15, 11:15, 8:15)
MKS Digidongi – Volley 2:1 (12:15, 15:8, 15:9)
Audi A3 – STO 0:3 (14:16, 11:15, 10:15)
FCpoNalewce – Volley 2:1 (15:7, 15:3, 12:15)

28.08.2020 (piątek)
Fitness Klub Centrum – Amol 3:0 (15:11, 15:10, 21:19)
Sandały Andrzeja - MKS Digidongi 3:0 (15:13, 15:12, 16:14)
Amol - Audi A3 1:2 (7:15, 15:11, 6:15)
MKS Digidongi – FcpoNalewce 0:3 (10:15, 6:15, 6:15)
STO - Fitness Klub Centrum 2:1 (15:12, 15:7, 10:15)
Volley - Sandały Andrzeja 1:2 (4:15, 19:17, 10:15)

Kolejność w grupach:
Grupa A: 1. STO 8:1, 2. Fitness Klub Centrum 6:3, 3. Audi A3 3:6, Amol 1:8
Grupa B: 1. Sandały Andrzeja 7:2, 2. FCpoNalewce 6:3, 3. Volley 3:7, 4. MKS Digidongi 2:7

W sobotnich półfinałach wyniki przedstawiały się następująco:
STO - FCpoNalewce 0:2 (22:25, 14:25) 0:2 / zweryfikowany jako walkower 2:0
Fitness Klub Centrum - Sandały Andrzeja 2:1 (19:25, 25:19, 15:10)

Drużyna STO zagrała w składzie: Julita Król, Jarosław Comber, Grzegorz Majchrzyk, Mariusz Gryz, Rafał Niedzielski, Mariusz Wieleba, Grzegorz Nowak, Mariusz Szymański. Zwycięzcy odebrali puchar ufundowany przez prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego. Miejsce drugie przypadło drużynie Fitness Klub Centrum. Na najniższym stopniu podium stanęli siatkarze FCpoNalewce.
Kolejność pozostałych drużyn: 4. Sandały Andrzeja, 5. Volley Ostrowiec, 6. Audi A3, 7. Amol, 8. MKS Digidongi.