Turniej Czterech Narodów. Polscy piłkarze ręczni rozbici przez Rosję. Znów słaby mecz

Polska Press
W ostatnim swoim meczu na Turnieju Czterech Narodów w argentyńskim San Juan, polscy piłkarze ręczni przegrali z Rosją.

Polska - Rosja 19:30 (8:17)

Polska: Kornecki (1-30 min, 8/24 = 33 %), Morawski (31-60 min, 11/24 = 46 %), - Krajewski, Jarosiewicz 3 – Łangowski 2, Kondratiuk 1 (1) - M. Pilitowski 1 - R. Przybylski, Szyba 5 – Moryto 3 (2), Szpera - M. Gębala, Walczak, Syprzak 4, Dawydzik.

Karne. Polska: 3/3. Rosja: 2/2.

Kary. Polska: 4 min (Walczak, Dawydzik po 2). Rosja: 6 minut.

Przebieg: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4 (‘8), 4:8 (‘16), 5:8, 5:10, 6:10, 6:12. 7:12, 7:14 (,23), 8:14, 8:17 – 9:17, 9:18, 10:18, 10:19, 11:19, 11:20, 12:20, 12:21, 13:21, 13:24 (‘47), 14:24, 14:25, 15:25, 15:26, 17:26, 17:28, 18:28, 18:29, 19:29, 19:30 .

Po remisie z Hiszpanią B 24:24 i porażce z Argentyną 19:20 Polacy mieli teoretyczne szanse nawet na drugie miejsce w turnieju. Kibice z pewnością zamieniliby dobre miejsce w towarzyskich zawodach na przynajmniej jeden mecz naszego zespołu w San Juan na przyzwoitym poziomie, jeśli chodzi o grę w ataku. Niestety, rozczarowali się.

Ostatni remis (4:4) notowano w 8 minucie, potem Rosjanie zdobyli cztery bramki z rzędu. Biało-Czerwoni przez osiem minut nie rzucili bramki. Do horrendalnej liczby strat, znanej już z poprzednich spotkań argentyńskiego turnieju (w pierwszej połowie aż 10) doszła jeszcze dużo słabsza skuteczność. Co z tego, że pierwszy raz w tym turnieju naszym zawodnikom udało się wyprowadzić kilka kontrataków, skoro większości z nich nie skończyli golami. Do tego doszły indywidualne i zespołowe błędy w obronie i nawet bardzo dobra gra bramkarza PGE VIVE Kielce, Mateusza Korneckiego (w pierwszej połowie 8/24, 33 procent skuteczności) nie mogła nas uchronić prze dużą, dziewięciobramkową stratą do przerwy.

ZOBACZ>>> Doruk Pehlivan z PGE VIVE Kielce zbombardował Estonię

Początek drugiej połowy to przebłysk dobrej gry w obronie i kilka przyzwoicie rozegranych akcji, a potem powrót do normy sprzed przerwy. W tej części było ze strony naszych zawodników aż 11 błędów technicznych, znów były nieskuteczne kontry i obijanie rosyjskiego bramkarza przy akcjach pozycyjnych. Gdyby nie świetna postawa bramkarza, tym razem Adama Morawskiego (46 procent) mecz zakończyłby się jakąś straszliwą klęską.

Słaby mecz rozegrał zawodnik PGE VIVE, Arkadiusza Moryto. Wyraźnie zmęczony prawoskrzydłowy wykorzystał wprawdzie oba karne, ale z gry miał paskudną skuteczność 1/7.

Gra naszego zespołu w argentyńskim turnieju była w zasadzie gorsza z meczu na mecz. Poza bramkarzami nikt nie zagrał na równym, dobrym poziomie. Bardzo kiepska była przede wszystkim gra w ataku. W meczach z niezbyt wymagającymi rywalami Biało-Czerwoni zdobywali średnio niewiele ponad 20 bramek na spotkanie.