Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Turniej sołtysów w Wąchocku. Będą występy kabaretów i zmagania sołtysów z całej Polski. Wstęp wolny!

Kazimierz Cuch [email protected]
Czy znów wygra turniej  Jacek Piwowarski,  sołtys z gminy Staszów.
Czy znów wygra turniej Jacek Piwowarski, sołtys z gminy Staszów. Kazimierz Cuch
Turniej sołtysów w Wąchocku. Sołtysi z całej Polski będą ze sobą rywalizować przez dwa dni. Wstęp na imprezę wolny

Najbliższy weekend 26, 27 i 28 czerwca w Wąchocku będzie zdominowany przez sołtysów z naszego województwa i z całej Polski oraz kilka młodych kabaretów.

Odbędzie się tu XXI Zjazd Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej oraz XVIII Krajowy Turniej Sołtysów. W sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury wystartuje w piątek o 17.00 kolejna edycja Turnieju Kabaretów (O)koło Sołtysa. Jak zawsze spodziewamy się wiele śmiechu i dalszego rozwoju kabaretowej kariery finalistów wąchockich zmagań.

Zjazd sołtysów będzie w sobotę, 27 czerwca, o 10.00 w hali sportowej Gimnazjum Publicznego w Wąchocku. Bardzo ważnym momentem jest ogłoszenie wyników konkursu Sołtys Roku w województwie świętokrzyskim, wręczenie wyróżnionym sołtysom cennych nagród i wyróżnień. Rywalizacja polega na wyłonieniu najlepszych sołtysów w poszczególnych gminach naszego województwa. W tym roku będzie 51 wyróżnionych. W ubiegłym roku było 71 osób.

Ten rok jest rokiem wyborczym i należy się spodziewać na zjeździe wielu polityków, do których mogą się zwrócić sołtysi. Zjazd zgromadzi około 320 osób.

Turniej sołtysów

Turniej jest zaplanowany na dwa dni, w sobotę po zjeździe od 16 do 19 i w niedzielę od 10 do 13 na terenach rekreacyjnych przy ul. Kolejowej. Zwycięzca turnieju otrzyma statuetkę - pomnik polskiego sołtysa i nagrody rzeczowe. Główną nagrodą jest motorower, ufundowany przez Wodociągi Kieleckie.
W Krajowym Turnieju Sołtysów są zabawne konkurencje sołeckiej rywalizacji. W każdym turnieju, od 18 lat, jest matura sołtysa i toczenie koła od wozu do wygódki. Ta druga konkurencja to ilustracja najbardziej znanego dowcipu o niedemokratycznym wyborze sołtysa Wąchocka.

Na plenerowej estradzie wystąpią zespoły ludowe i folkowe. Obok będą kiermasze, wystawy i stoiska promocyjne. Imprezy sołeckie wspomagają liczni sponsorzy. Patronat nad zjazdem i turniejem sołtysów objęli Adam Jarubas - marszałek województwa świętokrzyskiego oraz Jarosław Samela - burmistrz Wąchocka. Wspomagają liczni sponsorzy. Patronat medialny sprawuje między innymi "Echo Dnia".

Program zjazdu i turnieju

26 czerwca (piątek): 17.00 Turniej Kabaretów (O)Koło Sołtysa. 27 czerwca (sobota): 10.00-13.00 - obrady Zjazdu Sołtysów, w tym: wręczenie nagród "Sołtys Roku", 16.00-19.00 -część I Turnieju Sołtysów (ul. Kolejowa), w tym: parada gmin i sołectw, konkurencje turniejowe.

28 czerwca (niedziela): 10.00-13.00 - część II Turnieju Sołtysów, konkurencje finałowe, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu STARACHOWICKIEGO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie