Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu sandomierskiego w "Marmoladzie" na wysokim poziomie (DUŻO ZDJĘĆ)

ZSGiH Sandomierz
Udostępnij:
XXI Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych, pod honorowym patronatem starosty sandomierskiego Marcina Piwnika, odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich imienia Komisji Edukacji Narodowej w Sandomierzu. Zaproszenie do udziału w tej cyklicznej imprezie przyjęło sześć szkół średnich. Tegoroczny turniej przebiegał pod hasłem „Magiczny Świat Dziecięcych Lat”.

(By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)

W turnieju wzięły udział: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących imienia Profesora Zbigniewa Strzeleckiego w Sandomierzu; II Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu; Liceum Ogólnokształcące imienia Stefana Żeromskiego w Chobrzanach; Zespół Szkół Ekonomicznych imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu; Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego imienia Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu-Mokoszynie oraz gospodarze - Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich imienia Komisji Edukacji Narodowej w Sandomierzu, czyli popularna "Marmolada". Każda szkoła wystawiła kilkuosobową ekipę.

Spotkania uczniów szkół średnich trwają od 1999 roku, a organizowane są w ostatnich dniach karnawału. W tym roku turniejowe wzmagania odbyły się w „tłusty czwartek”.

Do tematu turnieju „Magiczny Świat Dziecięcych Lat” wprowadzili tegorocznych uczestników przedszkolaki – grupa „Misie” z Przedszkola numer 1 w Sandomierzu. Mali artyści dali popis swoich umiejętności muzycznych i tanecznych do znanych przebojów przedszkolnych.

Motyw przewodni turnieju okazał się widowiskowym tematem. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Młodzież, pod bacznym okiem nauczycieli, przygotowywała swoje trzyminutowe programy w następujących kategoriach: piosenka, wiersz, taniec, sport oraz bajkowa para karnawałowa. Kciuki za nich trzymali przybyli na imprezę dyrektorzy szkół, opiekunowie oraz wierni kibice.

Jury w składzie: Sylwester Łysiak, Wojciech Dumin, Dorota Strugała i Mirosława Zbydniewska przyglądało się wszystkim występom i podziwiało umiejętności wokalne, aktorskie, taneczne i sportowe. W przerwie można było również skosztować pączki i faworki przygotowane przez młodzież z Technikum Gastronomicznego.

Ostatecznie w kategorii piosenka dziecięca zwyciężył Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, czyli "budowlanka"; w kategorii wiersz dziecięcy wygrał Zespół Szkół Ekonomicznych, czyli "ekonomik"; w kategorii taniec pierwsze miejsce zdobyło II Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu; w kategorii sport najlepsze było Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach; w kategorii bajkowa para karnawałowa również zwyciężyło Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach.

Gratulacje wszystkim uczestnikom turnieju złożył Janusz Suszyna, naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego.

Po ogłoszeniu wyników przez przewodniczącego jury i wręczeniu pucharów, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich Dariusz Łuczak zakończył XXI Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych i zaprosił wszystkich za rok na XXII już spotkanie.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują za pomoc i wsparcie: Starostwu Powiatowemu w Sandomierzu, Sandomierskiemu Centrum Kultury, Przedszkolu numer 1 i numer 5 oraz Klubowi Sympatyków Szkoły „Sandomierska Marmolada”.

(By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
J.

Widocznie plan zajęć lekcyjnych nie jest zbyt napięty. Najważniejsze żeby nie odbywało się to kosztem nauczania religii!

G
Gość
25 lutego, 14:51, Gość:

A gdzie ILO

Przynajmniej to liceum nie przekroczyło granicy żenady.

G
Gość

Szef a gdzie krawat ???

K
Konfitura
25 lutego, 14:51, Gość:

A gdzie ILO

Nie było.

G
Gość

A gdzie ILO

K
Konfitura

Szkoły ponadgimnazjalne przestały w Polsce istnieć w 2017 r.Chyba że u Was takie zacofanie jest.

W
Wilk
24 lutego, 22:23, Gość:

Czy naprawdę sandomierskich szkół średnich nie stać na przedsięwzięcia ambitne. Jeżeli nikt od Was nie wymaga to zacznijcie wymagać sami od siebie. Tego typu działania są dowodem na bardzo niską jakość szkół ponadpodstawowych. Tylko patrzeć jak i w Sandomierzu powstawać będą klasy disco polo.

Jak się im nie chciało pracować w kwietniu to sobie wymyślili strajk popierany przez sternika,wielko stopę i dyrektorów którzy nie brali udziału ze względów formalnych.Co zaś do samego turnieju to już trochę przejedzone tak samo jak i te stoły wielkanocne ale lans jest lansem.Tam gdzie jest polityka tam jest i porażka.

G
Gość

Czy naprawdę sandomierskich szkół średnich nie stać na przedsięwzięcia ambitne. Jeżeli nikt od Was nie wymaga to zacznijcie wymagać sami od siebie. Tego typu działania są dowodem na bardzo niską jakość szkół ponadpodstawowych. Tylko patrzeć jak i w Sandomierzu powstawać będą klasy disco polo.

W
Wilk

A rok temu jaka to bida była wśród naucyciołków,strajk na maturach bo Prawo i Sprawiedliwość wybory wygrało.Brawo PiS a główną nagrodą tego turnieju był Rogal Sternika.Bida.

Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie