Wybierz miasto:
  Tutaj najchętniej jemy i bawimy się. Najlepsze lokale w...

  Tutaj najchętniej jemy i bawimy się. Najlepsze lokale w powiecie włoszczowskim

  Elżbieta Święcka swiecka@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Tutaj najchętniej jemy i bawimy się. Najlepsze lokale w powiecie włoszczowskim
  Podczas uroczystej gali 29 kwietnia poznaliśmy laureatów plebiscytu na najlepsze lokale.
  Tutaj najchętniej jemy i bawimy się. Najlepsze lokale w powiecie włoszczowskim
  Karczma Czarci Max w Moskorzewie w wojewódzkiej czołówce wśród zajazdów, Zastava Bistro we Włoszczowie wśród barów i jadłodajni, Hotel Camelia w miejscowości Lubachowy w kategorii domy weselne oraz włoszczo-wska pizzeria Halo Pizza - to najlepsze lokale powiatu włoszczowskiego w plebiscycie na najlepsze lokale 2014 roku.

  Laureatów w powiecie włoszczowskim i całym województwie poznaliśmy w środę, 29 kwietnia, podczas uroczystej gali finałowej w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
  Nagrody wręczyliśmy już po raz szósty, a trafiły one do tych lokali, które Czytelnicy, a zarazem ich goście, oraz kapituła konkursu cenią najwyżej za smak serwowanych tu dań, atmosferę oraz profesjonalną obsługę.

  - Takie wyróżnienia motywują nas do jeszcze większej, bardziej wytężonej pracy. Wszystko po to, by nasi goście czuli się u nas jak najlepiej - mówili zgodnie podczas finałowej gali zwycięzcy plebiscytu na najlepsze świętokrzyskie lokale 2014 roku.

  Coraz bogatsza oferta naszych lokali

  Z wyników plebiscytu cieszył się Jacek Kowalczyk, dyrektor departamentu promocji, edukacji, kultury, sportu i turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.
  - Ostatnie kilka lat to ogromny rozkwit zarówno bazy hotelarskiej, jak i gastronomicznej w całym regionie świętokrzyskim. Niezwykle pozytywne jest to, że nowe obiekty, o coraz wyższym standardzie i niezwykle szerokiej ofercie, powstają i działają we wszystkich powiatach. I szybko trafiają w gusta klientów. Ważne też, że nasze lokale gastronomiczne coraz częściej zwracają się ku naszym lokalnym produktom i całymi garściami czerpią z kulinarnych tradycji ziemi świętokrzyskiej - mówił podczas gali Jacek Kowalczyk.

  Karczma Czarci Max znów w czołówce

  Po raz drugi na podium w klasyfikacji wojewódzkiej wśród zajazdów, znalazła się popularna, urządzona w góralskim stylu Karczma Czarci Max w Moskorzewie. Zeszłoroczny zwycięzca tej kategorii znalazł się tym razem na drugim miejscu.

  Karczma robi "diabelskie" wrażenie zaraz po wejściu do środka. Rzeźby diabłów przy stołach, stoły i ławki zrobione z wozów i sań drewnianych, toalety przypominające wiejskie wychodki z wbitą siekierą zamiast klamki, karta dań polecana przez "wesołe diabełki" - wszystko to sprawia, że klienci rzeczywiście czują się tutaj jak w górach.

  Wesele w niepowtarzalnej oprawie

  Hotel Camelia w miejscowości Lubachowy drugi raz został wybrany najlepszym domem weselnym w powiecie, wyprzedzając włoszczowską hotelową restaurację Villa Aromat.
  Działająca od kwietnia 2013 roku Camelia urzekła gości niepowtarzalnym wyglądem. Główna sala bankietowa zajmuje w sumie 600 metrów kwadratowych i może pomieścić nawet 300 osób. Cechuje ją nowoczesne wnętrze, bardzo dobra akustyka, miła, uśmiechnięta obsługa, oryginalna kuchnia.

  Stawiają na smak

  W powiecie włoszczowskim w kategorii bary i jadłodajnie zwyciężyła Zastava Bistro z Włoszczowy, gdzie zjemy między innymi wyśmienite pierogi.

  W tym roku, tak jak w poprzednim i... trzech wcześniejszych, bezkonkurencyjna w kategorii pizzerii okazała się włoszczowska Halo Pizza, wyprzedzając Rafaello. Działająca od 2000 roku pizzeria cieszy się ogromną popularnością wśród gości.

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu WŁOSZCZOWSKIEGO


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Galerie

  Zdrowie i uroda

  Na językach

  Styl życia

  Kultura