"Tygryski" z Iwanisk najsympatyczniejszą grupą przedszkolną...

  "Tygryski" z Iwanisk najsympatyczniejszą grupą przedszkolną w powiecie opatowskim. Poznajcie ich

  Zdjęcie autora materiału

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  "Tygryski" z Iwanisk najsympatyczniejszą grupą przedszkolną w powiecie opatowskim. Poznajcie ich
  1/6
  przejdź do galerii

  ©archiwum

  „Tygryski” z przedszkola w Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach zostały najsympatyczniejszą grupą przedszkolną w powiecie opatowskim w konkursie Echa Dnia „Przedszkole na Medal”. To nie wszystko, bo zdobyły także drugie miejsce w całym województwie świętokrzyskim!
  „Tygryski” to podopieczni Jolanty Andzel, doświadczonej nauczyciel wychowania prze-dszkolnego z Iwanisk. W Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach pracuje już dziesięć lat. Jak mówi, jej grupa przedszkolna to bardzo sympatyczne i grzeczne dzieci. W głosowaniu zdobyły aż 646 głosów!

  Są ciekawe świata

  - To mój pierwszy rok z „Tygryskami”. Są to dzieci ciekawe świata. Z każdym dniem poznają siebie nawzajem. Jest ich aż 22. To jedenaścioro trzylatków i jedenaścioro czterolatków. Mam nadzieję, że będę razem z nimi, aż dotąd, kiedy odejdą do zerówki - mówi Jolanta Andzel.

  - Pierwsze dni były dla nich bardzo trudne, bo tęskniły za rodzicami. Moja praca polegała więc od początku na tym, by mogły poczuć się swobodnie i bezpiecznie. A także, by polubiły chodzenie do przedszkola. Patrząc na nich w tej chwili, myślę, że to zadanie nam się udało - mówi Jolanta Andzel.

  - We wszystkim chodzi o to, by dzieci miały zaufanie do mnie, jako do wychowawcy oraz do innych opiekunów, ale też pracowników przedszkola. Kiedy to się powiedzie, dalsza praca jest przyjemnością - tłumaczy pani Jolanta.

  Przez zabawę poznają siebie

  Zwykły dzień „Tygrysków” z Iwanisk zaczyna się o godzinie 8. To wtedy rodzice przekazują swoje pociechy pod fachową opiekę kadry ze szkoły w Iwaniskach.

  - Dzieci bawią się w kącikach zainteresowań według własnego uznania. Jedne wolą zabawę na dywanie, drugie prace plastyczne, lub układanie klocków. Potem jest wspólne śniadanie. Maluchy przynoszą swoje smakołyki. Pozwalamy niekiedy na coś słodkiego, lecz z umiarem. Zabawy są różnorodne. Dzieci poznają w nich otoczenie przedszkola. Wychodzimy również na spacery. Uczą się bajek i wierszyków. Śpiewają też piosenki. Jest masa ciekawych rzeczy. W zależności od dnia tygodnia różnie dobieramy aktywności. Są również pierwsze zajęcia matematyczne. Dla nas kluczem jest indywidualne podejście do każdego przedszkolaka - mówi Jolanta Andzel.

  Były na ciekawej wycieczce

  Wychowawczyni mówi, że przedszkole jest dobrze wyposażone.

  - Mamy mnóstwo kolorowych zabawek, kolorowe książeczki, wyprawki plastyczne od rodziców, które bardzo się przydają Jest co robić - opowiada.

  Ostatnio „Tygryski” były na bardzo ciekawej wycieczce. Wybrały się do BabyJagowa w Hucie Szklanej.

  - Baba Jaga oprowadzała nas po chatkach zbója Madeja oraz Jasia i Małgosi. Wspólnie trzymając się za ręce przeszliśmy przez Tunel Strachu. Nikt nie płakał i się nie bał. Następnie dzieci szalały na placu zabaw. Potem przyszedł czas na pieczenie pierników. Wszyscy przebrali się w stroje kucharskie i piekarskie. Było fantastycznie. Dzieciom bardzo się to podobało - mówi Jolanta Andzel.

  „Tygryski” były zachwycone wycieczką do Baby-Jagowa. - Niektórzy już szykują się na kolejny wyjazd - opowiada.

  2. miejsce - „Żabki”

  Drugie miejsce - Grupa Przedszkolna z Tarłowa, z Publicznego Przedszkola przy ulicy Rynek 42. „Żabki” to wspaniałe dzieci, które lubią wesołe zabawy i bardzo pilnie przykładają się do nauki oraz wszystkich zajęć ze swoimi opiekunami.

  3. miejsce - „Biedronki”

  Trzecie miejsce należy do „Biedronek” z Sadowia. To grupa z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Przedszkolandia”. Są to przesympatyczne maluchy, które uwielbiają swoich wychowawców.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Te imiona kiedyś były obciachem, a teraz biją rekordy popularności

  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Bale gimnazjalistów i ośmoklasistów

  Bale gimnazjalistów i ośmoklasistów