Tylko u nas! Kompletna świętokrzyska lista kandydatów PiS do Sejmu i Senatu

Redakcja
Liderem listy sejmowej jest posłanka Beata Kempa, szefowa PiS w regionie. Sześć kolejnych miejsc dostali obecni parlamentarzyści. Beata Gosiewska, wdowa po pośle Przemysławie Gosiewskim, kandyduje do Senatu z okręgu północnego.

Kandydaci PiS do Sejmu

Kandydaci PiS do Sejmu

1. Beata Kempa - poseł, pełnomocnik PiS w regionie;
2. Jarosław Rusiecki - poseł z Ostrowca Świętokrzyskiego;
3. Maria Zuba - posłanka z Suchedniowa;
4. Andrzej Bętkowski - poseł ze Skarżyska-Kamiennej;
5. Krzysztof Lipiec - poseł ze Starachowic;
6. Marek Kwitek - poseł z Sandomierza;
7. Halina Olendzka - posłanka z Kielc;
8. Bogdan Latosiński - przewodniczący zakładowej "Solidarności" w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Kielcach;
9. Małgorzata Sołtysiak - przewodnicząca Klubu Inteligencji Katolickiej w Kielcach i przewodnicząca Ruchu Społecznego imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Kielcach;
10. Zbigniew Piątek - znany polski kolarz szosowy, były radny Rady Miasta Kielce;
11. Paweł Nassalski - publicysta, psycholog, działacz opozycji demokratycznej w Polsce Ludowej;
12. Lech Janiszewski - były prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, były wicewojewoda świętokrzyski, radny sejmiku województwa;
13. Grzegorz Forkasiewicz - wójt gminy Rytwiamy; 14. Małgorzata Olejnik - była posłanka Samoobrony, reprezentantka Polski w łucznictwie; 15. Dariusz Nowak - radny powiatu starachowickiego;
16. Stanisława Gawlik - szefowa Akcji Diecezjalnego Instytutu Katolickiego, pracownik Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach;
17. Paweł Faryna - radny powiatu jędrzejowskiego; 18. Danuta Leśniewicz - członek zarządu powiatu koneckiego;
19. Józef Cepil - były świętokrzyski poseł Samoobrony, pracownik delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie;
20. Andrzej Grządziel - radny powiatu opatowskiego;
21. Renata Wicha - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce, komendant Hufca Pracy w Kielcach; 22. Janusz Nawrot - przedsiębiorca z powiatu kazimierskiego;
23. Stanisław Nowak - przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie;
24. Roman Zgrzywa - przewodniczący Stronnictwa Piast, mieszka w Staszowie;
25. Beata Barwinek - pełniła funkcję kierownika w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach, kandydowała na wójta Sitkówki-Nowin;
26. Anna Wiśniewska - przedsiębiorca z Solca-Zdroju;
27. Andrzej Lenart - wicestarosta konecki;
28. Michał Dzwonek - były wieloletni radny gminy Małogoszcz;
29. Anna Kowalczyk - prowadzi gospodarstwo rolne, pełnomocnik PiS w gminie Waśniów;
30. Tomasz Ramus - radny sejmiku województwa z Sandomierza;
31. Jadwiga Duda - wicewójt gminy Masłów;
32. Tomasz Karczmarek - emeryt, były agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości w poniedziałek późno w nocy zatwierdził kandydatów do Sejmu i Senatu we wszystkich okręgach wyborczych w kraju. We wtorek po godzinie 20 w Kielcach poseł Beata Kempa na wewnętrznym, partyjnym spotkaniu zaprezentowała ją w Kielcach. Udało nam się dotrzeć do pełnej listy partii w Świętokrzyskiem.

POSŁOWIE W CZUBIE

"Jedynką" jest oczywiście pełnomocnik PiS w regionie - posłanka Beata Kempa. Tuż za nią z numerem "dwa" znalazł się poseł Jarosław Rusiecki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Tak wysoka pozycja może oznaczać, że wyrasta ona na najbliższego i najbardziej zaufanego człowieka posłanki Kempy. "Trójką" została posłanka Maria Zuba z Suchedniowa. I dalej: 4. Andrzej Bętkowski ze Skarżyska-Kamiennej, Krzysztof Lipiec ze Starachowic , Marek Kwitek z Sandomierza i Halina Olendzka z Kielc. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, z wyborów zrezygnował poseł Waldemar Wrona.

RÓŻNE ŚRODOWISKA

Pierwszą dziesiątkę zamykają przedstawiciele różnych środowisk: 8. Bogdan Latosiński, przewodniczący Zakładowej "Solidarności" w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Kielcach; 9. Małgorzata Sołtysiak, przewodnicząca Klubu Inteligencji Katolickiej w Kielcach i przewodnicząca Ruchu Społecznego imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Kielcach; 10. Zbigniew Piątek, polski kolarz szosowy, zwycięzca Tour de Pologne, były radny Rady Miasta Kielce.
Na dalsze miejsca PiS wciągnęło między innymi dwie osoby związane z Samoobroną: Małgorzatę Olejnik oraz Józefa Cepila, byłych parlamentarzystów tej partii, a także Romana Zgrzywę przewodniczącego ludowego Stronnictwa Piast. Listę sejmową, o czym informowaliśmy, zamyka słynny agent Tomek z CBA, czyli Tomasz Kaczmarek.

Kandydaci PiS do Senatu

Kandydaci PiS do Senatu

Okręg północny - Beata Gosiewska, wdowa po pośle Przemysławie Gosiewskim, radna warszawskiej dzielnicy Wola.
Okręg centralny - Krzysztof Słoń, radny sejmiku województwa, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Okręg południowy - Mieczysław Gil, zakładał Solidarność w Krakowie, w stanie wojennym stanął na czele komitetu strajkowego w Nowej Hucie. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu. Był posłem sejmu kontraktowego, a potem pierwszej kadencji. Mieszka w Krakowie, pracuje w Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie.

GOSIEWSKA DO SENATU

Do Senatu w okręgu południowym (powiaty buski, jędrzejowski, kazimierski, konecki, pińczowski, staszowski, włoszczowski) wystartuje Mieczysław Gil, założyciel "Solidarności" w Krakowie; w centralnym (Kielce i powiat kielecki ziemski) - Krzysztof Słoń, radny sejmiku województwa, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Niespodzianką jest start w okręgu północnym (powiaty opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski, starachowicki) wdowy po pośle Przemysławie Gosiewskim, który zginął w katastrofie smoleńskiej - Beaty Gosiewskiej. Choć ustaliliśmy to ponad wszelką wątpliwość, Gosiewska zaprzecza, jakoby decyzja w jej sprawie już zapadła. - Na tę chwilę nie ma jeszcze rozstrzygnięcia. Rozmowy trwają. Biorę pod uwagę Sejm albo start do Senatu z okręgu północnego - mówi. Sprawa jest jednak przesądzona, bo Lech Janiszewski, który był pierwotnie przymierzany na kandydata PiS w tym okręgu, figuruje na 12 miejscu na liście sejmowej.

Beata Kempa, szefowa PiS w regionie powiedziała nam: - W przeważającej części lista zgadza się z tym, co ustaliliśmy. Oficjalna lista będzie przedstawiona w sobotę we Wrocławiu na konwencji naszej partii. Mocno wierzę, że pokonamy w tych wyborach wszystkich konkurentów politycznych. Cenię sobie wielkie i nieocenione wsparcie ze strony świętokrzyskich posłów.

Galerie handlowe otwarte od 1 lutego?

Wideo

Komentarze 16

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
dla redakcji Józef Cepil- nie jest pracownikiem NIK, tylko pracownikiem Urzędu Miasta w Busku. Raczej Pan nie liczy na dostanie się do Sejmu, bo by pracy nie zmieniał w takim czasie. Oj coś mi się wydaje, że cała ta lista poza pierwszą szóstką i agentem CBA- emerytem w młodym wieku:) to kandydaci "na siłę"

Tak jak i na siłę wepchali niejakiego Zgrzywę z PSL Piast. Chłop nie był zainteresowany ale co było robić.

Nie mają chętnych tak jak i do samorządu.
b
baltowcom

Taka lista to moja osobista porażka i znaczy nic innego,jak utrwalenie sytuacji którą od dawna opisuję.

"Nie Otake... powiaty chodziło"

"Hasła i czyny"

HOME - Bałtów . . . baltowcom

m
miś

No to listę już mamy. Jaka partia taka lista od babiszona z Sycowa po 40-to letniego emeryta z CBA same rodzynki. Teraz buractwo i wieś kierowane głosem proboszcza hurtem po sumie pójdzie do urn, aby przez kolejne 4 lata tacy ludzie żyli na nasz koszt u sejmowego koryta. No chyba, że ludzie inteligentni ruszą tyłki i na kartach do głosowania skreślą nazwiska z innych list zwiększając frekwencję i umniejszając choć trochę wstyd, gdyby miało się okazać, że PiS znowu wygra w Świętokrzyskim.

Y
Yogi Babu
Tuż za nią z numerem "dwa” znalazł się poseł Jarosław Rusiecki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Tak wysoka pozycja może oznaczać, że wyrasta ona na najbliższego i najbardziej zaufanego człowieka posłanki Kempy. . Więc ja pytam jakiej płci jest poseł zaznaczony kolorem czerwonym?
a
adas

kielczanka dopiero na 7 miejscu? widze ze dla mieszkancow Kielc pis niczego nie przygotowal, rozumiem ze pis stawia na wieś, a kielczan ma gdzieś

s
selena

Ale Kempa "wycieła"miasto Kielce. Pierwsze mioejsca aż do poz. 7 do ludzie z województwa. Czyżby tylko "w tyerenie" byli ludzie mądrzy, czy raczej spolegliwi? Szkoda bo są dwie uczelnie, jakiś świat intelektualny i może są ludzie, którzy potrafią tworzyć prawo a nie przypadkowe osoby tzw. przydupasy. Zresztą dotyczy to wszystkich partii.

W
WyBoRca

dla redakcji Józef Cepil- nie jest pracownikiem NIK, tylko pracownikiem Urzędu Miasta w Busku. Raczej Pan nie liczy na dostanie się do Sejmu, bo by pracy nie zmieniał w takim czasie. Oj coś mi się wydaje, że cała ta lista poza pierwszą szóstką i agentem CBA- emerytem w młodym wieku:) to kandydaci "na siłę"

z
zetka

Do dobrego wyniku wyborczego korzystnie jest mieć poparcie strażników ładu moralnego. Ciekawym będzie czy zwycięstwo np.rozwodnika potwierdzi prymat politykierstwa nad głoszonymi maluczkim zasadami.

W
WYDRA

17. Paweł Faryna - radny powiatu ostrowieckiego !

Pozdrawiam REDAKCJĘ !!! Powyższa osoba jest radnym powiatu JĘDRZEJOWSKIEGO , a nie jak napisaliście OSTROWIECKIEGO !

Poza tym Szanowna Redakcja przeoczyła osobę Pawła Nasalskiego to kolejna osoba z Warszawy ! miły facet znam go osobiście.

Co do członków rodzin smoleńskich. Te osoby nie powinny kandydować do parlamentu !

Pozdrawiam

J
Jacek

TOMASZ RAMUS NAJLEPSZY KANDYDAT NA POSŁA !!!

s
socjalistyczny bandyta
Dziwna jest ta d**okracja, bo w wyborach władz centralnych powinno się raczej zwracać uwagę na program partii, a nie na nazwiska "dietetyków" ("dietetyk" - człowiek pędzący żywot na państwowym garnuszku) znajdujących się na ich listach. No, ale skoro PiS, PO, SLD i PSL, które to są wręcz wmuszane ludziom jako "jedyna opcja", nie różnią się absolutnie niczym, toteż trzeba walczyć nieco innym orężem niż programem. Czym? Ano - aktorami, kolorowymi plakatami, spotami telewizyjnymi, ulotkami, koncertami... Generalnie igrzyska trwają w najlepsze, gawiedź się cieszy, na jesieni zagłosuje po raz kolejny na tych samych złodziei, oni zadłużą Polskę jeszcze bardziej i tak w koło Macieju. Szczęśliwie ten stan rzeczy nie potrwa już długo, gdyż bankructwo tej całej "społecznej gospodarki rynkowej" jest tak bliskie jak jeszcze nigdy nie było... Gorzej jak przyjdzie płacić za ich wygłupy.

PS. Czy ktoś z głosujących na PiS, PO, SLD i PSL jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego, pomimo iż nie popieram ich bandyckiego, socjalistycznego programu i na nich nie głosuję, muszę w podatkach składać się na ich kampanie wyborcze?

Ależ odpowiem z przyjemnością na twoje pytanie. Dlatego musisz płacić podatki na "kampanie socjalistycznych bandytów", że tylko ich partie wygrywają, stąd one o wszystkim decydują. Taka jest demokracja i takie jest prawo, nie tylko w Polsce, lecz we wszystkich demokratycznych państwach.
Jest jednak dla ciebie wyjście. Załóż sobie własne państwo, w którym ty, czyli jedyna na świecie antysocjalistyczna, praworządna prawica, będziesz miał 100% głosów. I wtedy wygrasz wszystkie wybory i w ogóle nie będziesz musiał płacić żadnych podatków. Ale nie wcześniej.
R
RomanF

Tylko kogo interesuje PiS?

g
gość

W radzie Powiatu Ostrowieckiego nie ma Pawła Faryny to jakiś błąd!

d
don_balon

Dziwna jest ta d**okracja, bo w wyborach władz centralnych powinno się raczej zwracać uwagę na program partii, a nie na nazwiska "dietetyków" ("dietetyk" - człowiek pędzący żywot na państwowym garnuszku) znajdujących się na ich listach. No, ale skoro PiS, PO, SLD i PSL, które to są wręcz wmuszane ludziom jako "jedyna opcja", nie różnią się absolutnie niczym, toteż trzeba walczyć nieco innym orężem niż programem. Czym? Ano - aktorami, kolorowymi plakatami, spotami telewizyjnymi, ulotkami, koncertami... Generalnie igrzyska trwają w najlepsze, gawiedź się cieszy, na jesieni zagłosuje po raz kolejny na tych samych złodziei, oni zadłużą Polskę jeszcze bardziej i tak w koło Macieju. Szczęśliwie ten stan rzeczy nie potrwa już długo, gdyż bankructwo tej całej "społecznej gospodarki rynkowej" jest tak bliskie jak jeszcze nigdy nie było... Gorzej jak przyjdzie płacić za ich wygłupy.

PS. Czy ktoś z głosujących na PiS, PO, SLD i PSL jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego, pomimo iż nie popieram ich bandyckiego, socjalistycznego programu i na nich nie głosuję, muszę w podatkach składać się na ich kampanie wyborcze?

K
Karol

Poczytajcie bo to ważne!
Poniżej wypisałem wszystkie zasługi dla mista, gminy, powiaru, regionu i województwa pana posła - numer 4 na liście wyborczej:

Dodaj ogłoszenie