Uczeń ze Świętokrzyskiego wyjedzie na innowacyjny obóz...

  Uczeń ze Świętokrzyskiego wyjedzie na innowacyjny obóz naukowy

  Paulina Baran

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Mateusz Wawrzeńczyk z podkieleckiego Piekoszowa.

  Mateusz Wawrzeńczyk z podkieleckiego Piekoszowa. ©Archiwum prywatne

  O Mateuszu Wawrzeńczyku z Piekoszowa, absolwencie Liceum Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach pisaliśmy już wielokrotnie za sprawą jego sukcesów na krajowej oraz i międzynarodowej olimpiadzie biologicznej. 7 sierpnia Mateusz jedzie na innowacyjny obóz ADAMED SmartUP o udział w którym starało się kilka tysięcy ludzi z całej Polski, dosłało się 50 osób.
  Mateusz Wawrzeńczyk z podkieleckiego Piekoszowa.

  Mateusz Wawrzeńczyk z podkieleckiego Piekoszowa. ©Archiwum prywatne

  - O programie Adamed dowiedziałem się z prezentacji zorganizowanej w mojej szkole - mówi Mateusz Wawrzeńczyk. - Początkowo nie byłem chętny do wzięcia w nim udziału, gdyż zastanawiałem się, gdzie jest haczyk, co skłania znaną firmę farmaceutyczą do organizowania programu stypendialnego. Okazało się jednak, że żadnego haczyka nie ma, a wielu moich kolegów w ubiegłorocznej edycji programu wiele zyskało: niektórzy zakwalifikowali się na dwutygodniowy obóz naukowy inni uzyskali opiekę mentorską inni stypendia.
  Obóz Adamedu daje możliwość poznania i przećwiczenia technik laboratoryjnych pod okiem specjalistów. Niestety w Kielcach nie ma zbyt wielu możliwości uczestniczenia w tego rodzaju warsztatach, a każda minuta spędzona w laboratorium to bezcenne doświadczenie. Dlatego też postanowiłem wystartować w tym roku w programie. Udział w profesjonalnie zorganizowanych zajęciach to i tak dużo, jednak do wygrania jest jeszcze wspomniana wyżej kilkumiesięczna opieka mentora, który korzystając ze swojego doświadczenia i wiedzy pomoże w rozwoju kariery oraz stypendium fundacji Adamed, które może ułatwić rozpoczęcie studiów. Wierzę oczywiście, że uda mi się i ten rodzaj wsparcia uzyskać - twierdzi Mateusz.

  Zajęcia z wybitnymi naukowcami
  Obóz naukowy ADAMED SmartUP to wyjątkowe na polskiej mapie edukacji spotkanie wybitnych naukowców z wybitnymi uczniami. Mateusz przez dwa tygodnie będzie zgłębiać tajniki nauk ścisłych oraz przyrodniczych w nowoczesnych laboratoriach i pracowniach badawczych. „Plan lekcji”, przygotowany dla uczestników obozu przez Fundację Grupy Adamed, to marzenie każdego młodego naukowca. Są tu miedzy innymi chemia kwantowa, makromolekuły, patofizjologia, robotyka, sensoryka, inżynieria lotnicza, mechanika płynów, entropia i fizyka kwantowa. Młodych ludzi na obozie ADAMED SmartUP będą uczyć wybitni praktycy, z najlepszych uczelni i instytutów w Polsce i Europie, którzy swoje doświadczenie naukowe łączą z doświadczeniem pedagogicznym i popularyzacją nauki.

  – Ogromna wiedza naszych wykładowców oraz ich umiejętności przystępnego wyjaśniania skomplikowanych pojęć gwarantują, że uczestnicy obozu w pełni wykorzystają ten czas. Pamiętajmy, że młodzi ludzie, którzy trafiają do programu ADAMED SmartUP, są już pasjonatami nauk ścisłych – naszym zadaniem jest rozwinąć tę pasję oraz zaspokoić ich ciekawość i głód wiedzy – mówi Anna Kosińska, Kierownik Programu ADAMED SmartUP. Dlatego też obóz składa się przede wszystkim z zajęć praktycznych. Uczestnicy korzystać będą z w pełni wyposażonych laboratoriów, sal do doświadczeń, symulatorów i najnowszych narzędzi badawczych.

  Szansa na stypendium
  Z grupy 50 najlepszych, którzy wezmą udział w obozie, w oparciu między innymi o zaangażowanie, wyniki z zajęć, motywację do nauki i rozmowę ewaluacyjną, wybranych zostanie 10 laureatów nagrody głównej programu ADAMED SmartUP. Fundacja obejmie 10-miesięcznym indywidualnym programem konsultacji edukacyjnych, prowadzonych przez ekspertów i naukowców. Najwybitniejsi otrzymają stypendium naukowe dopasowane do własnych potrzeb.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Galerie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Jedzenie i zabawa

  Na językach