Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczestnicy charytatywnej wyprawy na szczyt Aconcagua są już w Argentynie [ZDJĘCIA]

sem
Na zdjęciu Łukasz Pabian, uczestnik wyprawy na Aconcagua.
Na zdjęciu Łukasz Pabian, uczestnik wyprawy na Aconcagua. Archiwum prywatne
Uczestnicy organizowanej przez jędrzejowską Fundację Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" wyprawy na szczyt Aconcagua starają się zebrać fundusze na przeprowadzenie bardzo skomplikowanej i kosztownej operacji mózgu dla Moniki Wawrzkiewicz z Połańca. Aleksander Piluk i Łukasz Pabian są już w Argentynie, to ich pierwsze wrażenia.

Aleksander Piluk i Łukasz Pabian - policjant z Kielc, którzy postarają się zdobyć najwyższy szczyt Andów Aconcaguę dla Moniki Wawrzkiewicz dotarli do Argentyny. Podróż zajęła im 60 godzin.

- Argentyna to piękny kraj, ludzie przyjaźnie nastawieni do nas. Być może spowodowane jest to tym, iż w Argentynie zamieszkuje pół miliona osób polskiego pochodzenia, a 8 czerwca każdego roku obchodzony jest tutaj Dzień Polskiego Osadnika". Od 1995 roku to święto państwowe. Od roku 1922 w Argentynie Polonia wydaje własne pismo "Głos Polski - piszą w relacji z wyprawy jej uczestnicy.

- Argentyńczycy nie żyją w pośpiechu, wszystko robią na spokojnie. Instytucje i sklepy otwarte są od godzin porannych do godziny 13.30 o tej godzinie zaczyna się sjesta i trwa do 16.30 kiedy to następuje ponowne otwarcie sklepów do godziny 20.00 - dodają.

Z Mendozy, gdzie w czwartek znajdowali się uczestnicy wyprawy, do Puente del Inca mają około 200 kilometrów, skąd planują wystartować do bazy Confluencja na wysokości 3300 metrów nad poziom morza. Następnie po pozytywnym badaniu lekarza udadzą się wyżej do bazy Plaza de Mulas na wysokości 4300 metrów. Tutaj zamierzają zdobyć aklimatyzację po okolicznych lodowcach i po kolejnym pozytywnym badaniu lekarskim ruszą do bazy Canada na wysokości 5050 metrów. Następnie kolejno muszą zdobyć bazę Plaza Colera lub Refugio Berlin. Dopiero wtedy będą mogli zaatakować szczyt.

Przypomnijmy, że wyprawa "Aconcagua dla Moniki- Razem Możemy Więcej" rozpoczęła się 29 stycznia, a jej celem jest zebranie funduszy na przeprowadzenie bardzo skomplikowanej i kosztownej operacji mózgu Moniki z Połańca w Klinice SCHON Vogtareuth w Niemczech. Monika cierpi na niezłośliwy nowotwór mózgu oraz padaczkę lekooporną. Leczenia Moniki podjęli się lekarze z zagranicy,a której koszt szacuje się na 160 tysięcy złotych.

Wszelkie, nawet najdrobniejsze, wsparcie można kierować na konto Fundacji Miśka Zdziśka: 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „Na leczenie Monika Wawrzkiewicz”.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!



Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?



Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków




One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom



Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


ZOBACZ: FLESZ. EMERYTURY DLA MATEK

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie