Uczniowie z Lubczy biorą udział w programie mającym na celu...

  Uczniowie z Lubczy biorą udział w programie mającym na celu doposażenie szkolnego placu zabaw

  sem

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uczniowie z Lubczy biorą udział w programie mającym na celu doposażenie szkolnego placu zabaw
  1/44
  przejdź do galerii

  ©Urząd Gminy Wodzisław / Zespół Szkół w Lubczy

  Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lubczy w obecnym roku szkolnym bierze udział w konkursie „SPÓŁDZIELNIA DOBRYCH SERC” w ramach programu TalentowiSKO.
  Samorządowa Szkoła Podstawowa imienia Adama Mickiewicza w Lubczy prowadząca Szkolną Kasę Oszczędności pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu przystąpiła w tym roku szkolnym do ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych klas VII-VIII „Spółdzielnia Dobrych Serc” „Talenty mnożymy” w ramach Programu TalentowiSKO.

  Zadanie konkursowe polega na pozyskaniu przez uczniów z klas 7-8 funduszy na wybrany zespołowo cel, służący określonej społeczności.
  W tym roku szkolnym Spółdzielnia Dobrych Serc została założona przez klasę siódmą i ósmą. Nad uczniami czuwa Monika Witkowska-Mazur oraz Barbara Wasik, które pomagają również dzieciom w zbiórce pieniędzy na doposażenie szkolnego placu zabaw.

  Dzięki doposażeniu placu zabaw w dodatkowy sprzęt uczniowie szkoły oraz wszystkie maluchy zyskają miejsce, w którym będą mogły miło spędzić czas. Miejsce to przyczyni się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami oraz poprawi estetykę i atrakcyjność wsi.

  Aby pozyskać środki na wybrany cel „Spółdzielnia Dobrych Serc” przeprowadziła do tej pory kilka akcji zarobkowych, które odniosły sukces. Nie zabrakło kiermaszu własnoręcznie pieczonych babeczek, które stały się już znakiem rozpoznawczym uczniów. Nowatorskim pomysłem było zorganizowanie „Sokowego stoiska”, na którym były sprzedawane własnoręcznie wyciskane soki owocowo - warzywne. Warto dodać, że owoce na soki były samodzielnie zbierane w sadzie przez uczniów klasy siódmej. Drugą nowością było „Szaszłykowe stoiSKO”, gdzie serwowane były owocowe szaszłyki. Zarówno soki jak i szaszłyki cieszyły się wśród naszych uczniów ogromną popularnością, a zarazem były zdrową przekąską.

  Ponadto Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie własnoręcznie przygotowali oryginalne kartki świąteczne, które sprzedawane były w naszej szkole oraz dzięki współpracy z księdzem proboszczem parafii Lubcza w kościele, w pierwszą niedzielę grudnia. W czasie zabawy andrzejkowej uczniowie ze Spółdzielni Dobrych Serc nie tylko się bawili, ale rozwijali swoją kreatywność i przedsiębiorczość sprzedając własnoręcznie upieczone babeczki.

  Działania Spółdzielni Dobrych Serc trwają nadal. Trzymamy kciuki, że uczniom z Lubczy nie zabraknie pomysłów, a ich szczytny cel zostanie osiągnięty.


  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone