Uczniowie z Małogoszcza uczyli się jak wykorzystać wiedzę...

  Uczniowie z Małogoszcza uczyli się jak wykorzystać wiedzę matematyczną w praktyce

  sem

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uczniowie z Małogoszcza uczyli się jak wykorzystać wiedzę matematyczną w praktyce
  1/14
  przejdź do galerii

  ©UMiG Małogoszcz

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Małogoszczu wzięli udział w projekcie "Liczymy na zdrowie". W jego ramach dzieci uczyły się jak połączyć matematykę z życiem codziennym, a zwłaszcza ze zdrowym trybem życia.
  Od września do grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Małogoszczu odbywały się zajęcia w ramach projektu edukacyjnego pod nazwą "Liczymy na zdrowie". Spotkaniami objęci byli uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej. Komisja konkursowa spośród 598 zgłoszeń wybrała tylko 185 projektów matematycznych, w tym również ten ze Szkoły Podstawowej w Małogoszczu. Projekt uzyskał dofinansowanie od Fundacji mBanku.

  W trakcie zajęć organizowane były spotkania grupy uczniów z dietetykiem i nauczycielami matematyki.
  Podczas zajęć wykonywano pomiary antropometryczne, polegające na wykonaniu pomiaru wzrostu za pomocą specjalistycznego wzrostomierza oraz obwodów ciała: talii, bioder, klatki piersiowej, ramienia, przedramienia, uda, łydki. Na podstawie dokonanych pomiarów uczniowie samodzielnie obliczali indywidualne wskaźnik BMI (wzór matematyczny, który w sposób pośredni opisuje zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie na podstawie proporcji masy ciała mierzonej w kilogramach do wzrostu w metrach) oraz WHR (współczynnik wynikający z podzielenia obwodu talii przez obwód bioder). Z pomocą nauczycieli oraz pani dietetyk dzieci obliczały zapotrzebowanie na podstawowe składniki odżywcze oraz ustalały liczbę posiłków i procentowy rozkład energii. Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie samodzielnie planowali swój własny jadłospis, pracowali z tablicami wartości odżywczych, wagą kuchenną, odważali porcje produktów do poszczególnych posiłków.

  W trakcie zajęć dzieci miały okazję nabyć umiejętności wykorzystywania wiedzy matematycznej w życiu praktycznym. Zdobyte umiejętności mogły zastosować już w czasie zajęć na przykład przygotowując pyszne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki, przekąski, sałatki i soki owocowo – warzywne.

  Ponadto dzieci doskonaliły umiejętność pracy w grupie, wzajemnego skutecznego komunikowania się. Podczas zajęć stosowano głównie wykład i ćwiczenia praktyczne jako formę pracy. Na zajęcia zaproszeni również zostali rodzice, którzy mieli możliwość skonsultowania wyników przeprowadzonych pomiarów swoich dzieci z panią dietetyk. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, prezent niespodziankę.

  Przypomnijmy, że mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. To także, atrakcyjny sposób do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki. W 2018 roku na realizację programu mFundacja przekazała ponad 1 milion zł.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce