Uczniowie z Małogoszcza uczyli się jak wykorzystać wiedzę...

  Uczniowie z Małogoszcza uczyli się jak wykorzystać wiedzę matematyczną w praktyce

  sem

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uczniowie z Małogoszcza uczyli się jak wykorzystać wiedzę matematyczną w praktyce
  1/14
  przejdź do galerii

  ©UMiG Małogoszcz

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Małogoszczu wzięli udział w projekcie "Liczymy na zdrowie". W jego ramach dzieci uczyły się jak połączyć matematykę z życiem codziennym, a zwłaszcza ze zdrowym trybem życia.
  Od września do grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Małogoszczu odbywały się zajęcia w ramach projektu edukacyjnego pod nazwą "Liczymy na zdrowie". Spotkaniami objęci byli uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej. Komisja konkursowa spośród 598 zgłoszeń wybrała tylko 185 projektów matematycznych, w tym również ten ze Szkoły Podstawowej w Małogoszczu. Projekt uzyskał dofinansowanie od Fundacji mBanku.

  W trakcie zajęć organizowane były spotkania grupy uczniów z dietetykiem i nauczycielami matematyki.
  Podczas zajęć wykonywano pomiary antropometryczne, polegające na wykonaniu pomiaru wzrostu za pomocą specjalistycznego wzrostomierza oraz obwodów ciała: talii, bioder, klatki piersiowej, ramienia, przedramienia, uda, łydki. Na podstawie dokonanych pomiarów uczniowie samodzielnie obliczali indywidualne wskaźnik BMI (wzór matematyczny, który w sposób pośredni opisuje zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie na podstawie proporcji masy ciała mierzonej w kilogramach do wzrostu w metrach) oraz WHR (współczynnik wynikający z podzielenia obwodu talii przez obwód bioder). Z pomocą nauczycieli oraz pani dietetyk dzieci obliczały zapotrzebowanie na podstawowe składniki odżywcze oraz ustalały liczbę posiłków i procentowy rozkład energii. Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie samodzielnie planowali swój własny jadłospis, pracowali z tablicami wartości odżywczych, wagą kuchenną, odważali porcje produktów do poszczególnych posiłków.

  W trakcie zajęć dzieci miały okazję nabyć umiejętności wykorzystywania wiedzy matematycznej w życiu praktycznym. Zdobyte umiejętności mogły zastosować już w czasie zajęć na przykład przygotowując pyszne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki, przekąski, sałatki i soki owocowo – warzywne.

  Ponadto dzieci doskonaliły umiejętność pracy w grupie, wzajemnego skutecznego komunikowania się. Podczas zajęć stosowano głównie wykład i ćwiczenia praktyczne jako formę pracy. Na zajęcia zaproszeni również zostali rodzice, którzy mieli możliwość skonsultowania wyników przeprowadzonych pomiarów swoich dzieci z panią dietetyk. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, prezent niespodziankę.

  Przypomnijmy, że mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. To także, atrakcyjny sposób do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki. W 2018 roku na realizację programu mFundacja przekazała ponad 1 milion zł.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]