Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie Zespołu Szkół numer 2 imienia "Grota" w Jędrzejowie najlepsi w województwie w Turnieju Motoryzacyjnym. Jakie mieli zadania?

OPRAC.:
Aleksandra Boruch
Uczniowie Zespołu Szkół numer 2 imienia "Grota" w Jędrzejowie najlepsi w województwie w Turnieju Motoryzacyjnym. ZS numer 2 w Jędrzejowie
Uczniowie Zespołu Szkół numer 2 imienia generała Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie nie mieli sobie równych w 24. finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, jaki w sobotę 14 maja odbywał się w Kielcach.

Uczniowie jędrzejowskiego "Grota" najlepsi w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

W sobotę, 14 maja na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego po 3 latach przerwy, przeprowadzono finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Zespół Szkół numer 2 imienia "Grota" w Jędrzejowie reprezentowali uczniowie: Krzysztof Leciński z klasy 3 tm, Kamil Grad z klasy 3 tm, Bartłomiej Śliwiński z klasy 1 tgs i Adam Dąbrowski, który pełnił rolę zawodnika rezerwowego.

Zawody składały się z 6 konkurencji:

1. Testy z Przepisów ruchu drogowego - 25 pytań
  2. Testy Skrzyżowań - 10 pytań
  3. Obsługa techniczna pojazdu i przygotowanie pojazdu do jazdy
  4. Pierwsza pomoc przedmedyczna
  5. Jazda sprawnościowa skuterem po wyznaczonej trasie
  6. Jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta.

Zawodnicy "Grota" tylko w ostatniej konkurencji zajęli 2 miejsce wygrywając pozostałe 5 konkurencji. W nagrodę uczniowie z Jędrzejowa będą reprezentować województwo świętokrzyskie w Finale Ogólnopolskim w Myślenicach, gdzie będą rywalizowali ze zwycięzcami z całej Polski.

Indywidualnie nasza młodzież zajęła pierwsze 3 miejsca. Najlepszym zawodnikiem został Bartłomiej Śliwiński, który zdobył: 1 miejsce w testach z Przepisów ruchu drogowego (PRD), 1 w teście skrzyżowań i 3 w jeździe skuterem. Drugie miejsce zajął Krzysztof Leciński, zdobył: 2 miejsce w testach PRD, 2 miejsce w testach skrzyżowań i 2 miejsce w jeździe skuterem. 3 miejsce indywidualnie zajął Kamil Grad, który zdobył: 3 miejsce w testach PRD, 2 ex aequo z Krzyśkiem w testach skrzyżowań i 1 miejsce - rewelacyjny w jeździe skuterem (poza wszelką konkurencją).

Szkoła "Grota" za zajęcie 1 miejsca otrzymała puchar i dyplom, a uczniowie pamiątkowe złote medale, dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci kamer samochodowych. Opiekun drużyny - mgr inż. Włodzimierz Bugajski otrzymał statuetkę, podziękowanie i skromną nagrodę rzeczową.

- Uczniowie byli bardzo zadowoleni, mimo prawie całego dnia spędzonego na terenie WORD-u Kielce. Mogli spotkać się w zdrowej rywalizacji z innymi rówieśnikami po okresie pandemicznej izolacji, poznać na własnej skórze co znaczy stres i zasmakować realnych emocji. Jedziemy na Ogólnopolski Finał powalczyć o podium - relacjonował opiekun grupy, Włodzimierz Bugajski.

Organizatorami Turnieju są: Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Minister Edukacji i Nauki, Minister Infrastruktury i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Udział w Finale jest osiągnięciem wpisanym na świadectwie szkolnym.